На Донеччині організаторці шахрайської схеми з привласнення соціальних виплат переселенців загрожує до 8 років позбавлення волі

- Реклама -

За клопотанням прокуратури Донецької області судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою жінці, яка обґрунтовано підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 «Шахрайство» КК України.

«Група осіб на чолі з 31-річною організаторкою – мешканкою Слов’янська, перебуваючи у містах Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут та Покровськ, використовуючи ситуацію з нарахуванням та отриманням громадянами, які фактично мешкають на тимчасово не підконтрольній території України, пенсійних виплат, підшукувала жертв з числа пенсіонерів-переселенців, яким необхідно було переоформити соціальні виплати без особової присутності», — йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Донецької області.

Пенсіонери передавали зловмисникам оригінали своїх паспортів, після чого на їх ім’я за попередньою змовою з посадовими особами банку зловмисники оформляли платіжні картки. Для проходження ідентифікації використовували дублерів – пенсіонерів, зовні схожих на переселенців. Використовуючи вразливе становище жертв, шахраї залишали банківські карти собі та знімали всі гроші, які на них нараховувались. Загальна сума коштів, якими незаконно заволоділи зловмисники, склала понад 300 тис грн.

Злочинну діяльність групи викрито та припинено відділом нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Донецької області спільно з управлінням карного розшуку та слідчим управлінням Національної поліції в Донецькій області.

На даний час досудове розслідування триває, надається правова оцінка діям усіх учасників групи та встановлюються повне коло потерпілих від шахрайських дій.

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 8 років.

 

- Реклама -