Студентам з Покровська розповіли про сучасні реалії українського малого бізнесу

- Реклама -

14 вересня в Донецькому національному технічному університеті пройшов тренінг «Менторство в кар’єрі студента та молодого підприємця», організатором якого став центр кар’єри і маркетингу ДонНТУ. Тренінг став одним із перших заходів, які мають проходити в ДонНТУ в рамках міжнародного проекту«Успіх зароджується тут: кар’єрні центри університетів Донбасу» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета тренінгу – опрацювання взаємодії студентів із менторами – наставниками з підприємств, а також надання студентам навичок розв’язання реальних завдань професійного та комунікативного характеру.

У ролі бізнес-тренерки виступила Лариса Самосьонок, директорка проектного офісу ГО «Взаємодія Плюс», експертка Програми розвитку ООН з розвитку підприємництва. Учасниками заходу стали студенти старших курсів Донецького національного технічного університету.

Програма тренінгу включала в себе розгляд відмінностей між роботою на когось та самозайнятістю, з’ясування сутності менторства та природи лідерства, а також нетворкінгу та його зв’язку із заробітком.

Зокрема, під час тренінгу присутні почули, які мотиви відіграють вирішальну роль при прийнятті рішення щодо місця роботи, яким чином можна працевлаштуватися, чому підприємництво на початкових етапах майже не розглядається молоддю як варіант самореалізації та що, зрештою, необхідно для цього й які ризики можуть спіткати у цій сфері.

Що ж до теми менторства, тренер розповіла присутнім про те, хто такий ментор, яка його роль і значення, які особливості діяльності ментора, а також про те, яким чином формуються відносини «наставник – учень».

Цікавим і пізнавальним для учасників став також розгляд теми лідерства. Навіщо потрібні лідери, їх відмінні риси, лідерство в команді, методи впливу на людей – на ці та інші питання молодь знайшла відповіді під час тренінгу.

Окрім теоретичних знань, студенти також взяли участь у декількох інтерактивних завданнях, які допомогли краще засвоїти матеріал і застосувати його безпосередньо на практиці.

До того ж, студентам надали чимало корисної інформації щодо ефективного використання часу, розповіли про те, як входити до нового професійного простору на початкових етапах своєї кар’єри, відкрили доступ до практикумів з розвитку лідерства, створення власної справи та просування малого бізнесу на торгівельних майданчиках України та світу.

Також молодь отримала можливість пройти стажування в компанії наставника та зануритися в реалії українського малого бізнесу.

- Реклама -