Кримінальний кодекс України доповнено статтею «Насильницьке зникнення»,-коментар юриста

- Реклама -

 12 липня 2018 року, згідно з Законом №2505-VIII ,   Верховна Рада України доповнила до Кримінального Кодексу статтю № 146-1 – «Насильницьке зникнення».

Про законодавче нововведення розповів юрист Покровської приймальні УГСПЛ Сергій Безрук.

«У першому своєму розділі стаття визначає, що арешт, затримання, викрадення, або позбавлення волі в усіх формах вчинене представником держави, в тому числі іноземної, з подальшою відмовою визначати факт такого позбавлення волі у всіх формах, або приховування долі, або місця перебування людини карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

У другому розділі повідомляється, що особи, які віддають накази, розпорядження, а також невжиття керівником певних заходів щодо припинення протиправної діяльності підлеглих буде каратися на строк від п’яти до семи років.

Також слід зауважити, що у цього закону є дві примітки. Перша повідомляє про те, що до представників держави належать в цій статті службові особи, а також особи, чи груба осіб, що діють з дозволу, або підтримки держави. Друга примітка повідомляє, що до представників іноземної держави відносяться особи, які діють як державні службовці, а також діють з дозволу держави.

Згідно з цією статтею, за законом караються представники незаконних іррегулярних військових формувань, що підтримуються Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією на окремих районах Луганської та Донецької областей.

Таким чином,  ця стаття може захистити вас від неправомірних дій правоохоронців, коли вас забирають до відділення без створення та заповнення протоколу щодо вашого затримання, що надалі може допомогти у відстоюванні своїх прав у суді».

- Реклама -