Політична партія «Наш край»: уряд не контролює оздоровлення дітей – почалися масові отруєння

Із середини червня, коли більшість дитячих закладів оздоровлення та відпочинку запрацювали на всю потужність, почалися випадки масових отруєнь дітей. Протягом двох тижнів у чотирьох областях сталися інциденти.

З 14 по 22 червня у чотирьох областях – Львівській, Тернопільській, Донецькій та Запорізькій – спостерігалися масові отруєння в дитячих таборах та дитсадках. Жертвами кишкової палички в дитячому таборі «Маяк» (Запорізька область) стали 62 дитини та п’ять дорослих, у дитячому таборі Старосамбірського району (Львівська область) було шпиталізовано шестеро дітей із харчовою інфекцією та токсоінтоксикаційним синдромом, у Тернопільській області п’ятеро дітей госпіталізовано із діагнозом гострий гастроентероколіт, у Донецькій області у м. Покровську внаслідок отруєння було госпіталізовано п’ятеро дітей.

Ці факти свідчать, що влада не контролює ситуацію. Уряд так і не перевірив дитячі заклади перед канікулами, незважаючи на обіцянки.

За даними Держпродспоживслужби, у 2018 році в Україні будуть працювати 9400 установ оздоровлення та відпочинку дітей. При цьому Держпродспоживслужба оприлюднила інформацію перевірки закладів аж за кінець травня, а потім – жодної!

Станом на 25 травня представники служби перевірили 5,5 тисячі установ. Порушення санітарних норм і правил були виявлені в кожній четвертій. Основними проблемами, виявленими державною комісією, стали:

– організація харчування;
– недотримання санітарно-епідеміологічних норм;
– невиконання вимог щодо зміцнення матеріально-технічної бази.

Виявляється, що в Україні у ХХІ столітті у багатьох установах для відпочинку дітей існує проблема водопостачання та каналізації. Централізованої або локальної каналізації сьогодні немає у 40% установ. 293 установи для відпочинку дітей у 2017 році працювали на привізній воді.

Держпродспоживслужби ніби й розповідала власникам оздоровчих закладів які порушення треба усунути. Але результатів щодо усунення проблем так і не повідомила.

Ми всі не знаємо наскільки безпечно відпочивають наші діти. Партія «Наш край» звертається до уряду та правоохоронних органів із вимогою негайно перевірити дані про порушення роботи дитячих таборів та особливу увагу приділити випадками отруєння.

Закликаємо створити комісію з контролю за діяльністю дитячих таборів, до якої мають увійти представники різних служб. Наші діти мають відпочивати у безпеці!

 

- Реклама -