Житель Селидового перерахував шахраям 27 тис. гривень за неіснуючий виграш — автомобіль

- Реклама -

«Вітаємо, ви виграли автомобіль!». Таке повідомлення на мобільний надійшло 35-річному жителю Селидового. Чоловік неабияк зрадів такій удачі і відразу ж передзвонив на вказаний номер. Вже через годину довірливий громадянин перевів на рахунок аферистів 27 000 гривень.

До Селидівського відділення поліції звернувся місцевий мешканець, який повідомив, що став жертвою шахраїв.

Чоловік розповів, що отримав смс на мобільний телефон про виграш машини. У повідомленні також зауважувалося: «Аби отримати детальнішу інформації, слід зателефонувати за вказаним номером». Так він і зробив. По телефону, так званий працівник компанії, повідомив чоловіку, що необхідно сплатити 1 % від вартості автомобілю. «Щасливчик» відразу погодився та перевів на рахунок компанії 3000 гривень. Вже через кілька хвилин до нього знову зателефонували та запропонували обрати колір автомобілю та комплектацію, однак для цього також необхідно було сплатити додаткові кошти. Потім подзвонили знову і повідомили, що необхідно оформити документи на автомобіль для узаконення виграшу. Таким чином чоловік перевів на рахунок аферистів ще 24 000 гривень. Псевдопрацівники компанії пообіцяли, що протягом  дня оформлять виграш. Однак усі наступні спроби чоловіка зв’язатися із оператором були марними, номер з якого надійшло «щасливе» SMS не відповідав. Тільки тоді чоловік зрозумів, що став жертвою аферистів.

Зараз правоохоронці встановлюють особу організатора «виграшної» акції. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Співробітники поліції застерігають громадян: не будьте надто довірливими. Ким би не представлялися невідомі – мобільними операторами, правоохоронцями, чиновниками, вашими родичами, друзями, перш, ніж виконувати їхні умови, переконайтеся у достовірності інформації. Пам’ятайте, у аферистів одна мета – виманити у вас гроші і для її досягнення вони використовують будь-які методи. Тож будьте пильними, аби не потрапити у шахрайські тенета.

- Реклама -