Через Міністерство освіти мешканці орендованих квартир не зможуть оформити дітей в 1 клас

- Реклама -

Партія «Наш край» закликає владу збільшити програму будівництва нових шкіл, посилити відповідальність чиновників за прийом нових житлових мікрорайонів без збудованої соціальної інфраструктури.

 Нові умови для вступу до першого класу, які запровадив уряд, – це нові незручності для українців.Фактично він запровадив зрівнялівку, яка: знищує спеціалізовані школи та  «соціальні ліфти» для обдарованих дітей.

Діти ж багатіїв та топ-чиновників як їздили у приватні школи зі своїм водієм, так і будуть їздити.

У складну ситуацію потрапили батьки, які живуть не за місцем своєї реєстрації. Наприклад, в іншому місті, або в іншому районі міста. Це здебільшого стосується великих міст та обласних центрів – зокрема, Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Львова, Миколаєва.

Окрім всього іншого, це порушує конституційний принцип свободи вибору місця проживання. Люди купують нове житло, а користуються соціальною інфраструктурою старих районів, яка була збудована 30-40 років тому та не розрахована на збільшену кількість людей.

Уряд зняв з себе відповідальність з прийом у забудовників нових мікрорайонів. Цей процес неконтрольований і часто має ознаки корупційності. Наслідок – нестача місць в дитсадках та школах.

З 1991 року в Україні припинили роботу 5 тис. середніх навчальних закладів. Тільки з 2013 року закрилося майже 1000 шкіл, замість яких було відкрито лише 34 нових. Цього року влада обіцяє почати будівництво 20 нових шкіл.

Партія «Наш край» закликає владу:

  • посилити відповідальність чиновників, які узгоджують плани забудови міст без соціальної інфраструктури;
  • перевірити рішення щодо прийомки нових мікрорайонів без соціальної інфраструктури;
  • модернізувати та збільшити програму будівництва нових шкіл, звернувши увагу на «спальні» райони.

 

- Реклама -