Партія «Наш край» ініціює мораторій на підвищення цін на проїзд до проведення перевірки

- Реклама -

З наближенням літа влада намагається підвищити вартість проїзду у громадському транспорті. Спочатку чиновники почали заявляти про необхідність та економічні обґрунтування підвищення тарифів на перевезення пасажирів.

 В якості аргументів перевізники та чиновникиапелюють до зростання цін на паливо та паливно-мастильні матеріали. Тому чиновники, не довго думаючи, планують підвищити ціни на проїзд громадським транспортом відразу вдвічі. Зрозуміло, що це запустить ланцюгову реакцію по всіх регіонах країни.

Партія «Наш край» вважає, що підвищення тарифів на проїзд у будь-якому місті України не може мати економічного обґрунтування без об’єктивних статистичних даних пасажиропотоку та аудиту складових вартості перевезень, а також доходів від реклами.

Експерти вважають, що нинішні статистичні дані пасажиропотоку занижені щонайменше вдвічі. Також вони неодноразово наголошували, що не всі доходи від реклами надходять до бюджету – великий відсоток з них обертається «у тіні».

«Наш край» висловлює сумнів, що чергове підвищення тарифів на проїзд призведе до зростання якості та рівня послуг. Адже минулорічне зростання цін жодним чином на якість не вплинуло.

Ми вимагаємо:

— запровадити прозору та ефективну систему обліку пасажиропотоку, перевірити доходи від реклами та ціноутворення тарифів;

— до виконання цієї вимоги запровадити мораторій на розгляд питань про підвищення цін на проїзд.

Українці мають право знати реальні обсяги пасажиропотоку та реальну економічно обґрунтовану ціну на проїзд.

- Реклама -