Мешканці Мирнограда «подарували» 28 тисяч гривень шахраям

- Реклама -

25-річна жінка ще взимку замовила металопластикові вікна, передплатила за них 13 тисяч гривень, однак фірма з їх виготовлення «розчинилась у повітрі» разом із грошима замовниці. А 23-річний чоловік залишився з нулем на банківському рахунку після спілкування із «співробітником» банку. Про це повідомляє Покровський відділ поліції.

До чергової частини Мирноградського відділення поліції звернулась місцева мешканка із проханням допомогти їй розшукати невідомих, які ще взимку взяли в неї гроші, пообіцяли швидко виготовити та поставити нові вікна, але до теперішнього часу так і не виповнили свою обіцянку.

З’ясувалось, що потерпіла, побачивши в себе на під’їзді оголошення з привабливою пропозицією: «Швидко, якісно та недорого виготовимо металопластикові вікна», вирішила скористатися пропозицією, зателефонувала на вказаний в об’яві телефон. Представник фірми – виробника запевнив жінку, що як тільки вона перерахує гроші, замовлення одразу надійде в цех і вже через два тижні новенькі вікна стоятимуть у неї вдома.

Потерпілу влаштували ціна вікон й термін їх установки, тому не вагаючись жінка перерахувала 13 тисяч гривень на рахунок, названий представником фірми. Коли через обіцяні два тижні вікна мешканці Мирнограду не привезли, вона сама подзвонила на фірму, де їй спочатку обіцяли привезти замовлення з дня на день, потім говорили, що не вистачає комплектуючих деталей, тому слід ще трохи зачекати, а згодом і зовсім перестали відповідати на її дзвінки.

Так, через 4 місяці очікувань жінка зрозуміла, що має справу із шахраями і звернулася із відповідною заявою до правоохоронців.

Другий потерпілий – 23-річний чоловік, який залишився без 15 тисяч гривень одразу, як тільки в телефонній розмові назвав «співробітнику» банка останні чотири цифри своєї власної банківської картки.

Як розповів потерпілий, спочатку йому прийшло смс-повідомлення із текстом: «Вашу картку заблоковано. Зателефонуйте за вказаним номером». Потім в чоловіка відбулася розмова із «співробітником» банківської установи, під час якої той попросив назвати свої особисті дані і цифри, зображені на звороті пластикової картки. Як тільки постраждалий це зробив, йому одразу прийшло ще одне повідомлення, з якого чоловік дізнався, що баланс його рахунку дорівнює нулю. Одразу після цього постраждалий прийшов в поліцію.

За обома фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання до 3-років обмеження волі.

- Реклама -