Прокуратура оскаржуватиме вирок суду щодо учасників жорстокого вбивства трьох шахтарів у Покровську

- Реклама -

Димитровський міський суд оголосив вирок 27-річному чоловіку з скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 115 «Умисне вбивство», ч. 2 ст. 289 «Незаконне заволодіння транспортним засобом» та ч. 1 ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» КК України, та засудив до 15 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Чоловіка взято під варту у залі суду.

На теперішній час прокуратура Донецької області готує апеляційну скаргу на вказаний вирок, вважаючи його занадто м’яким та вимагатиме довічне позбавлення волі.

Нагадаємо, вбивство сталося 20 травня 2013 року у місті Покровськ. Двоє чоловіків, озброївшись вогнепальною зброєю, приїхали до гаражного кооперативу «Южний» з метою заволодіння транспортним засобом. Там злочинці вирішили викрасти автомобіль «Toyota Avensis», а його власника вбити.

Після того, як вбивці застрелили власника машини, вони намагалися сховати його тіло у багажнику автомобіля. В цей час до гаражу під’їхали ще двоє шахтарів. Обидва вони також були застрелені, а зловмисники втекли на викраденому авто. Усі вбиті чоловіки були робітниками ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» Красноармійського району.

Одного з вбивць затримали через декілька днів, іншого екстрадували з Російської Федерації, куди він виїхав до родичів одразу після скоєння злочину.

Проте, всупереч клопотанням прокуратури, за рішенням колегії суддів у квітні 2015 року одного з вбивць було звільнено з-під варти під заставу. Після завершення судового слідства він втік та досі перебуває у розшуку.

Іншого обвинуваченого у грудні 2015 року Красноармійський міськрайонний суд засудив до найвищої міри покарання — довічного позбавлення волі.

Проте, стороною захисту було подано скаргу та у квітні 2016 провадження направлено на новий судовий розгляд у Димитровський міський суд.

У серпні 2017 року судом ухвалено рішення про відмову у задоволенні клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою 27-річному обвинуваченому та змінено міру запобіжного заходу на домашній арешт без права на апеляційне оскарження. Таке рішення суд ухвалив, посилаючись на судову практику Європейського суду з прав людини, а саме — на п.4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яке було визнано у справі «Харченко проти України» (важливо зазначити, що вказана справа стосується розкрадання коштів на підприємстві, а не особливо тяжкого злочину як умисне потрійне вбивство).

Прес-служба прокуратури Донецької області

- Реклама -