Полювання на переселенців: шокуючі данні від «Донбасс SOS»

- Реклама -

ГО «Донбасс SOS» повідомило, що Міністерство фінансів України передало персональні дані отримувачів соціальних виплат колекторській фірмі — для проведення телефонної та фізичної верифікації.

Ось, що пише «Донбасс SOS»:

«На днях з’явилася інформація від Громадський холдинг «Група Впливу», що до ВПО телефонують особи, які називають себе працівниками колекторської компанії «Дельта М» із метою уточнення місця перебування цих громадян для «привітання їх із новорічними святами від імені Міністерства фінансів України».

Наші партнери перевірили інформацію. Аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев повідомив, що після оголошення мети дзвінка оператори кол-центру просять переселенця уточнити усю інформацію щодо П.І.Б., року народження, місця реєстрації та місця фактичного проживання на підконтрольній території, а також уточнюють, де саме знаходиться на момент дзвінка переселенець. Якщо, наприклад, переселенець відмовляється назвати вулицю фактичного проживання, то йому кажуть про внесення оператором відомостей про розходження із даними, які вже у цього працівника є. Якщо особа починає відмовлятися надати цю інформацію, то озвучується інформація, що ця відмова вплине на подальші виплати для внутрішньо переміщених осіб. Крім того у цієї фірми є навіть інформація про тих переселенців, які не отримують соціальну допомогу. «Я та мої друзі дзвонили до кол-центру, який має персональні дані переселенців, використовуючи реальні або вигадані дані про зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. При цьому оператори кол-центру надавали можливість «перевіряти» дані щодо іншого переселенця, від імені нібито його родича. Таким чином, встановлено, що законодавство про захист персональних даних для переселенців не діє». Докази цієї протиправної діяльності вже передані правоохоронним органам.

Виконавчий директор Громадського холдингу «Група Впливу» Тетяна Дурнєва перевірила наявність своїх даних у операторів кол-центру. «За номером телефону, який я вказувала в якості контактного під час отримання довідки ВПО, оператор цього кол-центру знайшов мене в якійсь базі та підтвердила, що знає моє ПІБ, дату народження тощо. Крім того, оператор наполегливо просила, щоб я назвала адресу свого теперішнього місця проживання для того, аби вона перевірила ці дані зі своєю інформацією про мене».

Як стало відомо згодом, компанія Дельта М виграла тендери на надання послуг з проведення телефонної та фізичної верифікації.

https://www.dzo.com.ua/contracts/179569

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-09-22-000585-a

Згідно з договором про надання послуг телефонної верифікації Замовник передає базу даних Виконавцю з дотриманням захисту персональних даних. Об'єм бази по вихідним дзвінкам – 150 000 записів.

Перелік персональних даних які Учасник зобов’язується перевірити в ході реалізації замовлення:

1. Прізвище, ім'я та по-батькові

2. Контактний номер телефону (у разі контакту з третіми особами)

3. Інший документ, необхідний для здійснення телефонної верифікації;

4. Інформація про працевлаштування: найменування роботодавця, адреса місця праці;

5. Цивільний стан.

Згідно із договором, метою дій Виконавця має бути телефонна верифікація даних, на підставі яких надано соціальні виплати тощо. При цьому Дельта М може вдаватися не тільки до телефонних дзвінків, а і SMS-повідомлень, повідомлень на електронну пошту. Має право встановити або підтвердити місцезнаходження особи або її місце перебування і можливі шляхи встановлення контакту з ним; а також у разі необхідності, встановлювати і підтримувати постійний контакт з особою з метою подальшої верифікації. Загальна вартість таких послуг складає 999 999 грн. Договір діє до 31.12.2016, але в будь-якому випадку до повного виконання зобов’язань сторін.

Згідно із договором про надання послуг фізичної верифікації “замовник передає базу даних з дотриманням захисту персональних даних . Об’єм бази — 3 500 осіб.” В рамках договору виконавець має перевірити фізичних осіб з Реєстру “шляхом заповнення анкети”. Загальна вартість надання послуг складає 987 тис.грн, при цьому Дельта М має надати послуги до 30.11.2016.

Оперативно долучилася до цієї проблеми Уповноважений Верховної Ради України з прав людини — звернулась до Прем’єр-міністра України з поданням щодо усунення порушень права на недоторканність приватного життя, зокрема припинення незаконної обробки ТОВ «Дельта М Юкрейн» персональних даних внутрішньо переміщених осіб, а також з пропозицією законодавчо врегулювати повноваження державних органів України в рамках процесу верифікації отримувачів соціальних виплат. Також нею було направлено звернення до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України.

Після отримання цієї інформації у нас виникають питання — на якій підставі Мінфін передав персональні дані отримувачів соціальних виплат третій особі? Наскільки захищені ці персональні дані?

Сподіваємось Міністерство фінансів України зможе відповісти на ці питання найближчим часом. Дивним фактом також стало звільнення буквально на днях голови департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну — головної особи, відповідальної за верифікацію в Мінфіні».

- Реклама -