Водіїв Донеччини штрафують за «перенавантаження»

- Реклама -

Поліція Донеччини посилила контроль за вантажними перевезеннями, які через надмірну вагу руйнують дорожнє покриття та створюють аварійні ситуації. Як наслідок — ДТП та людські жертви. Аби не допустити руху перевантаженого транспорту, в регіоні діють стаціонарні та мобільні пункти габаритно-вагового контролю. Про це повідомляє Покровський відділ поліції.

5 квітня на одному з таких пунктів було зупинено три транспортні засоби, однак проходити зважування вони відмовилися.

Через тиждень, 11 квітня, одна з машин, яка рухалася з Бахмутського районі в Запорізьку область, пройшла ваговий контроль. З’ясувалось, що загальна вага транспортного засобу складає 54,7 тонн, тобто перевищує встановлену законом норму більше, ніж вдвічі.

Нагадаємо, згідно з п. 22.5 Правил дорожнього руху України, забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Перевізнику було нараховано плату за проїзд — майже 203 тисячі гривень і заборонено подальший рух до усунення порушення.

Також поліцейські склали адміністративний матеріал за ст. 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами). Покарання за такий вид правопорушень передбачає сплату штрафу.

Однак найбільш ефективним заходом впливу на порушників є заборона подальшого руху транспортного засобу до усунення правопорушення та отримання дозволу на проїзд (відповідно до ст.265-2 КУпАП).

З початку року за порушення вагових норм притягнуто до відповідальності 64 перевізника. При цьому штрафні санкції застосовуються як до водіїв, так і до керівників автопідприємств.

- Реклама -