«Хочу почати все спочатку»: за останні дні в поліцію Донеччини здалися 7 бойовиків

- Реклама -

Згідно із законом, колишні учасники незаконних збройних формувань отримали шанс на нормальне життя без тюрми. Причиною здатися стало розуміння невідворотності покарання, адже з початку року поліцейські притягнули до відповідальності 74 бойовиків. А всього за три роки — понад 1200.

З початку року до поліції Донеччини здалися 9 бойовиків, більшість яких – на минулому тижні. В основному це жителі підконтрольної Україні території, двоє – виїхали з окупованих міст, щоб розпочати нове життя у рамках закону. Вік колишніх учасників НЗФ — 22-46 років. Серед них одна жінка.

«Набридло ховатися», «хочу додому», «хочу почати життя спочатку» — мотив у всіх майже однаковий. Екс-найманці визнають свою помилку та надають цінні свідчення про службу в «ДНР».

Бойовик підрозділу особливого призначення спеціально приїхав у Добропілля з рідного Харцизька, аби здатися у поліцію. В 2014 році чоловік патрулював вулиці міста з метою виявлення українських військових та «підривної діяльності». А коли дізнався, що його можуть відправити на передову, звільнився. Відсутність майбутнього та безгрошів’я змусили його втекти з окупації.

В окремих випадках співробітникам карного розшуку доводиться проводити спецоперації спільно з прикордонною службою по виведенню екс-бойовиків з окупованої території.

Нагадаємо, відповідно до ч.6 ст.260 Кримінального кодексу України, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка перебувала в складі збройних формувань, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування в органи державної влади або органи місцевого самоврядування.

Для цього потрібно звернутися до поліції за номером 0-800-505-102 або заповнити форму на сайті «Стоптероризм».

- Реклама -