Гарні новини для зони АТО

- Реклама -

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України (УЦВС ЗСУ) спільно працюватимуть в зоні проведення антитерористичної операції та прилеглих регіонах. Така домовленість була досягнута в ході робочої зустрічі начальника УЦВС ЗСУ полковника Олексія Ноздрачова та Першого заступника Міністра Юсуфа Куркчі.

Зокрема, мова йде про включення представників Міністерства до складу робочих груп УЦВС ЗСУ, які працюють в населених пунктах, наближених до лінії розмежування, а також долучення експертів УЦВС до роботи Міністерства.

У нас є програми, спрямовані на роз’яснення та розвиток довіри серед людей на сході, потрібно разом визначати, де і за якими саме напрямками їх краще реалізовувати. Наші спеціалісти готові доєднатися до роботи на місцевому рівні, а за необхідності, будемо залучати і спеціалістів з центрального апарату», — сказав в ході зустрічі перший заступник Міністра Юсуф Куркчі.

«Наше основне завдання — недопущення гуманітарної катастрофи. CIMIC (Civil-Military Cooperation), тобто військово-цивільне співробітництво передбачає забезпечення населення необхідним: харчуванням, водою, медикаментами, медичною допомогою. У зимовий час ми допомагаємо, в першу чергу, закладам соціальної сфери в організації опалення. В таких регіонах дуже необхідна присутність представників цивільної адміністрації, які контролюватимуть забезпечення потреб місцевого населення у разі передислокації військових», — зазначив полковник Ноздрачов.

УЦВС ЗСУ було створене у 2014 році для забезпечення систематичної діяльності Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з питань взаємодії з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями, з метою надання допомоги цивільному населенню у вирішенні проблемних питань життєдіяльності, з використанням військових та невійськових сил та засобів. На сьогодні безпосередньо в зоні проведення АТО працюють 19 оперативних груп УЦВС та три центри УЦВС у Сєвєродонецьку, Краматорську та Маріуполі.

- Реклама -