Дітям Мирнограда допомагають обирати професію

- Реклама -

Мирноградський (Димитровський) міський центр зайнятості з початком нового навчального року активізував профорієнтаційну роботу з учнями шкіл, батьками та педагогічними працівниками. Адже усвідомлений вибір майбутньої професії має вагомий вплив на подальше життя людини, визначає успішність її самореалізації, соціалізації, кар’єрного та професійного зростання.

Вже протягом першого навчального тижня у вересні поточного року ММЦЗ провів із майбутніми випускниками загальноосвітніх навчальних закладів міста «Урок реального трудового життя», спрямований на стимулювання учнів до зваженого, самостійного вибору професійної діяльності, формування психологічної готовності старшокласників до професійного самовизначення. Жодна школа не залишилась поза увагою фахівців служби зайнятості.

З метою підвищення мотивації до вибору майбутньої професії серед молодих осіб, які вчаться, Донецьким обласною службою зайнятості був організований конкурс малюнків «Моя майбутня професія», участь в якому взяли практично всі школи міста і вже найближчим часом найкращі роботи отримають заохочувальні призи та грамоти.

В жовтні, взявши за мету інформування випускників про професії і шляхи набуття професійних навичок та вмінь, про права молоді при вступі до навчальних закладів та реальні потреби ринку праці, центр зайнятості організував одразу два профорієнтаційні заходи: презентацію навчального закладу ДонНТУ (після окупації Донецька він переїхав у Покровськ — колишній Красноармійськ) та ярмарок професій, спрямовані на популяризацію робітничих професій.

Працюючи з випускниками шкіл, фахівці центру зайнятості зауважують, що молодь досить часто орієнтується на отримання так званих, «престижних» професій, в той час, як на ринку праці існує сталий попит на робітничі спеціальності.

Не оминають своєю увагою фахівці центру зайнятості і соціально вразливі категорії населення. 26 жовтня за сприянням ММЦЗ в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів міста Мирноград для дітей з особливими потребами був проведений профінформаційний груповий захід "У світі професій". У веселій та розважальній формі діти мали можливість поспілкуватись про важливе: про світ професій та місце кожного у дорослому житті.

Представинки ММЦЗ сподіваються на подальшу плідну співпрацю з відділом освіти, навчальними закладами та молодими людьми щодо реалізації заходів з профорієнтації населення.

- Реклама -