4 загиблих та 70 травмованих – наслідки ДТП, які трапились у Покровську протягом 11 місяців

З початку року на території Покровська сталося 62 дорожньо-транспортні пригоди з постраждалими учасниками дорожнього руху, в результаті яких 4 громадян загинули, а 70 отримали травми різного ступеню важкості. Головні причини цих подій — порушення правил дорожнього руху та недбале ставлення до власного життя і безпеки оточуючих.

Основними причинами автопригод, які зареєстрували правоохоронці Покровського відділу поліції, стали перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування та проїзду перехресть, а також керування у стані сп’яніння. Всі перелічені дії понесли за собою сумні наслідки – 4 людей загинули.

Правоохоронці нагадують водіям про необхідність неухильного дотримання правил дорожнього руху. Особливо обережними на дорогах треба бути у зимовий період, вибирати безпечну швидкість і дистанцію, уникати різкого гальмування.

Щоб уникнути аварійно-небезпечних ситуацій, дорожньо-транспортних пригод водіям всіх видів транспортних засобів необхідно проявляти максимум уваги і обережності, своєчасно аналізувати і добре обмірковувати кожну свою дію на дорозі, вибирати найбезпечніший швидкісний режим, бути передбачливими на пішохідних переходах, а також при зміні напрямків руху.

Пішоходам також необхідно бути гранично уважними: не виходити раптово на проїзну частину і не починати переходити дорогу, якщо авто не встигає загальмувати перед перехрестям, так як автомобіль не може миттєво зупинитися.

Працівники поліції також звертаються до учасників дорожнього руху, якщо ви раптом стали свідком дорожньо-транспортної пригоди, негайно інформуйте поліцію за телефоном «102», або іншим зручним способом. Якщо є потерпілі, що потребують медичної допомоги, повідомте про пригоду «Швидку допомогу», адже іноді шанс на порятунок життя залежіть від хвилин. Не залишайтеся байдужими до чужого горя.

Якщо ж уникнути ДТП не вдалося та ви стали її учасником:

  • слід негайно зупинити транспортний засіб та залишатися на місці події;
  • не забудьте увімкнути аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки. Зверніть увагу: не можна переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
  • якщо внаслідок ДТП постраждали люди – потрібно вжити можливих заходів для надання їм першої медичної допомоги, викликати карету швидкої, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікарні.

Водій також зобов’язаний повідомити про ДТП у поліцію, записати прізвища й адреси очевидців та чекати прибуття правоохоронців.

До проведення медичного огляду не можна без призначення медичного працівника вживати алкоголь а також ліки, виготовлені на їх основі.

Якщо у результаті ДТП немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, транспортні засоби можуть безпечно рухатися, а водії дійшли взаємної згоди щодо обставин скоєного, тоді учасники пригоди можуть прибути до найближчого підрозділу поліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему ДТП та поставивши під нею підписи.

Водії також можуть скласти спільне повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, відповідно до встановленого взірця, але виключно у таких випадках:

— якщо внаслідок ДТП немає травмованих чи загиблих;

— якщо транспортні засоби зазначені у чинному договорі обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності та за умови їх експлуатації особами, відповідальність яких застрахована;

— водії досягнули згоди щодо обставин скоєння ДТП;

— у керманичів відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

- Реклама -