Від 14 років підліток може самостійно укладати декларацію з лікарем первинки, — Національна служба здоров’я України

Якщо дитині вже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з обраним лікарем (педіатром чи сімейним лікарем) вона може самостійно.

Про це повідомляють у Національній службі здоров’я України.

Право дитині самостійно обирати лікаря та підписувати з ним декларацію, закріплено в Основах законодавства про охорону здоров’я та у відповідному наказі МОЗ №503. Для підписання декларації індивідуальний податковий номер (ІПН) дитини не потрібен.

За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки. Це може зробити один із батьків. Для цього потрібні документи батька або матері (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон. З сімейним лікарем декларацію можна укласти з народження дитини.

“Батькам дуже важливо привчати дитину до правил здорового способу життя. Слід пояснити, що кожна людина — відповідальна за своє здоров’я. Від здоров’я дітей сьогодні залежить здоров’я всієї країни в майбутньому. У підлітковому віці треба дати право на усвідомлений вибір, зокрема, у виборі свого лікаря. Пацієнти, які досягли 14 років, можуть самостійно обирати лікаря, до якого звертаються за медичною допомогою. Це право закріплене в законодавстві», — говорять у НСЗУ.

- Реклама -