У музеї Покровська відбулася година спілкування з воїнами-інтернаціоналістами

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-та річниця виведення радянських військ з Афганістану.
На передодні пам’ятної дати у Покровському історичному музеї відбулася година спілкування з воїнами-інтернаціоналістами та учнями ЗОШ № 2.
Присутні під час заходу дізнались про саму країну Афганістан, про передумови військового втручання та звісно згадали поіменно наших земляків, які загинули  виконуючи військовий обов’язок.
Запрошені воїни – афганці Мой С.І., Курсанов М.М. та Парамонов В.П. поділилися своїми спогадами про страшні події, які їм довелося пережити, а діти у спілкуванні з запрошеними отримали відповіді на свої питання.
Наприкінці заходу учні висловили свою вдячність воїнам та побажали злагоди та добробуту їм та їх родинам. Про афганську війну пишуть книги, створюють фільми, учасникам тих важких жахливих подій присвячують поезії, пісні, поеми. Але ніхто не
може творити пам’ять так, як роблять це самі учасники подій, котрі у 80-х роках минулого століття пройшли через жорстоке пекло афганської війни.
Нагадаємо, спецоперація в Афганістані 1979-1989 років майже в два рази перевищила термін самої жорстокої в історії людства Другої світової війни (1939-1945). Вона стала і самою довшою, кровопролитною з більш ніж 20 локальних воїн та озброєних конфліктів з участю радянських військ за кордоном у другій половині ХХ століття.
З України в Афганістан було направлено 160 тисяч солдат та офіцерів. 3360 з них загинули, близько 70 осіб зникли безвісти або потрапили в полон. Пораненими з Афганістану повернулися близько 8 тисяч українців, інвалідами – майже 5 тисяч.
- Реклама -