«Поезія, яку не можна не любити»: на Добропільщині урочисто відкрили музей відомого поета (Фото)

Сьогодні, 3 січня, у селі Святогорівка Добропільського району було урочисто відкрито музейну кімнату українського письменника, поета та громадського діяча Миколи Чернявського. Сьогоднішня дата була обрана не випадково, адже саме сьогодні у 1867 році народився поет-земляк Микола Федорович.

Микола Чернявський — один з найвизначніших майстрів сонета, зокрема, він перший в українській поезії створив жанрові картини з життя донецького селянства і робітництва. Стильовою особливістю творчості відомого українського поета є поєднання в поетичному слові різних напрямів — романтичного, реалістичного, модернізму і пленеризму (малювання на повітрі ). Характерним для його творчої манери було звертання до таких новітніх художніх течій двадцятого століття , як імпресіонізм і символізм.

«Сьогодні день народження Миколи Чернявського. Це той письменник, який мало видавався і в бібліотеці дуже мало можна знайти його видань, але він такі вірші писав, таку поезію, яку не можна не любити, тому що вона стосується кожного з нас», — зазначили на відкритті музейної кімнати.

«Дуже багато пророчих віршів у Миколи Федоровича, і зараз визиває подив, як в ті часи можна було бути таким патріотом і борцем. І саме цим ми доводимо всій Україні, що Донеччина завжди мала українське коріння. Тут творили багато митців, які прославляли нашу Україну. Знаково, що зараз, коли ми відстоюємо свою свободу і незалежність, ми повертаємось до витоків нашої культури. І ми, депутати Добропільської районної ради, внесли цей захід — відкриття музейної кімнати — в концепцію розвитку українського культурного простору на Донеччині», — розповіла Ірина Стрепоченко.

В урочистому заході взяли участь почесні гості: завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов, начальник відділу національного виховання та європейської інтеграції департаменту освіти і науки ОДА Олена Василенко, голова правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко, голова Слов’янської організації краєзнавців Національної спілки краєзнавців України Тетяна Лисак, громадські активісти, викладачі та вчителі.

«Дуже приємно, що також тут присутня вчителька, яка започаткувала цей музей — Демчук Лариса Миколаївна. Вона посіяла такі зерна, які дали врожай любові до своєї країни і культури. Така подія згуртовує нас і єднає у любові до рідного краю, – підкреслила Ірина Стрепоченко. — Наступний етап у нас буде сквер імені Чернявського, де буде літній майданчик, банери з його віршами, де будуть проводитися літературні читання. Ми сподіваємося, що у 2019 році ми реалізуємо цю програму і таким чином покажемо що Донеччина — це Україна, край з давніми українськими традиціями».

- Реклама -