Продукти в Україні вдвічі дорожчі, ніж у Польщі, – партія «Наш край» ініціює перевірку Антимонопольного комітету

- Реклама -

Через втрату урядом контролю над ринком харчування різко зросли ціни на продукти. Спочатку уряд скасував державний контроль над цінами на соціально важливі продукти харчування. А зараз лише спостерігає за зміцненням монополістів на цьому ринку.

Монополісти – аграрні олігархи збагачуються, а держава ще й фінансово підтримує їх мільярдами гривень.

Також, за висновками експертів, на подорожчання продуктів харчування впливає різке зростання вартості енергоносіїв, девальвація національної валюти та інфляція. Цей процес уже має катастрофічні наслідки – їжа стає недоступною більшості українців.

Найбільш яскравий приклад монополізації – ринок курятини. Іще нещодавно курятина була одним із доступніших видів м’яса, як за якістю, так і за ціною. На сьогодні близько 60 % ринку курятини монополізовано аграрним олігархом, який щороку отримує державну допомогу у розмірі кількох мільярдів на рік.

А монополіст у свою чергу підіймає ціни, і, як наслідок – інші гравці ринку також «задирають» ціни. Саме це ми спостерігаємо протягом нинішнього року.

Уся країна, окрім уряду, пересвідчилася, що монополісти без контролю держави можуть із вигодою для себе підвищувати ціни. А потім Кабмін, дивується звідки інфляція! На сьогодні ми вже маємо ситуацію, коли ціни на їжу в сусідній Польщі майже вдвічі нижче ніж в Україні.

Партія «Наш край» наголошує, що сьогодні жирує диктатура монополій продуктів харчування та абсолютна відсутність антимонопольних дій із боку держави. Українців поставили на межу виживання: Держстат вже каже, що половину доходів українці витрачають саме на їжу.

«Наш край» закликає владу навести лад на ринку харчових продуктів. Депутати від партії звернуться до Антимонопольного комітету з вимогою розслідувати свавілля харчових монополій. А уряд має негайно повернути державний контроль над цінами на соціально важливі продукти харчування. Незахищені верстви громадян на межі виживання! Мільйони українців сьогодні, на жаль, вимушені вибирати: або їсти, або платити комунальний оброк та комунальну данину монополістам.

- Реклама -