У січні від рук шахраїв постраждали близько 30 мешканців Покровської оперативної зони

Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну кампанію та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через свою неуважність та безпечність продовжують ставати жертвами шахраїв усіх мастей. Так, з початку року до Покровського відділу поліції звернулось 28 ошуканих громадян, серед яких 6 мешканців Покровська та Покровського району. Загальна сума втрачених грошей становить близько 100 тисяч гривень, повідомляє Покровський відділ поліції.

На сьогоднішній день кожен знає, що користування всесвітньою мережею Інтернет – це дуже зручно, швидко та вигідно в сенсі спілкування з людьми, пошуку інформації та здійснення покупок чи продажу. На жаль, як показує практика, це не завжди є безпечним. Не рідко власники «привабливих» оголошень насправді виявляються зловмисниками. «Доброзичливці» пропанують товари з великими знижками, або із значно меншою ціною. Громадяни – покупці спочатку радіють, що знайшли необхідний їм товар та ще й «за недорого», поспішають перераховувати передплату. Але в більшості випадків з’ясовується, що це був заманливий фейк і як тільки на рахунок «постачальника» потрапляють кошти – він зникає.

Так, на початку січня 43-річний мешканець Покровського району хотів придбати через інтернет-сайт потриманий автомобіль. Знайшов там «привабливу пропозицію» та як тільки відправив за неї передплату, продавець вимкнув свій телефон.

Цього ж місяця постраждали від інтернет-шахраїв і мешканці Покровська та Добропілля. Покровчанин замовив автозапчастини та так на них і не дочекався. А от добропільчанин хотів здійснити свою давню мрію і замовив на відомому сайті квадроцикл. 40 тисяч 700 гривень – стільки коштувало чоловіку замовлення, яке так і залишилося лише мрією. Обидва потерпілі звернулися до поліції із проханням розшукати винних і притягнути їх до кримінальної відповідальності за обман.

Ще однією відомою схемою шахраїв є дзвінки громадянам від псевдо-правоохоронців, які повідомляють, що їх родич потрапив у відділок поліції і «поліцейські» можуть посприяти його визволенню. Розгублені люди замість того, щоб самостійно зателефонувати до поліції чи родичам і перевірити інформацію що до їх місця знаходження — віддають останні гроші зловмисникам, сподіваючись на їхню «швидку допомогу».

Так, в Покровську через дії псевдо — слідчого постраждала пенсіонерка. Довірлива жінка перерахувала невідомому 18 тисяч гривень, аби той «допоміг її донці не потрапити до тюрми за побиття неповнолітнього». На справді ж виявилося, що дзвонив шахрай, а родичка потерпілої ніколи в житті не мала справ із правопорушеннями і до поліції не потрапляла.

На такі ж умови із псевдо-поліцейськими зголосилася і 75-річна мешканка Білозерського. Почувши по телефону від невідомого, що її син когось побив і для того, аби він не потрапив за це в тюрму, потрібно 3 тисячі 500 гривень, жінка поспішила до банкомату. Обман викрився лише тоді, коли потерпілій подзвонив син і запевнив, що ні з ким не дрався і знаходиться у себе вдома.

«Вашу картку заблоковано» — такі повідомлення вже не дивина для громадян. Ошукані саме в такий спосіб люди зізнаються, що багато раз чули, що справжні співробітники банків ніколи не телефонують і не пропанують свою «допомогу в розблокуванні карток та збільшенні кредитного ліміту», але чомусь вірять телефонуючим незнайомцям та виконують всі їхні настанови. Як наслідок – з рахунків потерпілих зникають всі заощадження.

Співробітники поліції ще раз нагадують громадянам, що лише власна спостережливість та обізнаність допоможуть їм не тільки не стати жертвами шахраїв, а навпаки – не дадуть зловмисникам жодного шансу збагатитися за чужий рахунок.

- Реклама -