Як в Мирнограді допомагають постраждалим

У першу неділю листопада (цього разу – 5-го, саме сьогодні) в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. З цього приводу – наша розповідь про представників соціального страхування у м. Мирноград.
Соціальне страхування є невід'ємною складовою соціальної політики держави. В основі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» лежить найважливіший принцип державної політики та найвища соціальна цінність суспільства – турбота про життя та здоров'я людей.
У Мирноградському міському відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області працюють 22 спеціаліста. Всі вони дають людям надію на краще життя та своєчасно подають руку допомоги тим, хто має в цьому потребу.
Нещасний випадок краще попередити і не допустити. Створення безпечних умов праці це ефективний та універсальний шлях вирішення стратегічних цілей в галузі охорони праці, зниження рівня травматизму та інвалідності.
На теперішній час у Мирноградському міському відділенні взято на облік 1937 страхувальників, з них: 677 юридичних осіб, 1260 фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю. 
За дев'ять місяців 2017 році на підприємствах м. Мирноград сталося 39 нещасних випадків, у тому числі 3 смертельних, проти 38 нещасних випадків в 2016 р., у тому числі 2 смертельних.
Тому важливим напрямом діяльності відділення Фонду є проведення службою страхових експертів з охорони праці профілактичної роботи з попередження та недопущення виробничого травматизму і профзахворювань на підприємствах міста. 
Найбільш дієвим є вивчення стану умов і безпеки праці у суб'єктів господарювання для подальшого надання в межах компетенції допомоги роботодавцю у вдосконаленні системи управління охороною праці. Але Законами України №71-VIII та №76-VIII у 2015-2016 роках накладений мораторій на перевірку підприємств, установ, організацій контролюючими органами, у тому числі з питань охорони праці. Враховуючи це, відділом страхових експертів проводяться такі превентивні заходи як семінари, наради та засідання круглих столів, на яких обговорюються питання профілактики нещасних випадків на виробництві, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил безпеки на робочих місцях та інші не менш важливі питання. Спеціалісти відділу беруть участь у роботі комісій підприємств з перевірки знань працівників з питань охорони праці.
Не менш важливим завданням для Мирноградського відділення є відновлення здоров'я потерпілих на виробництві, відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їхніх родин у разі настання певного виду соціального ризику, а також захист інтересів інвалідів і потерпілих на виробництві. Виконання цього завдання залежить від коштів, що надходять від сплати внесків страхувальниками на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Так, тільки в цьому році Мирноградським міським відділенням Фонду здійснено страхових виплат на загальну суму понад 54,5 мільйона гривень, із них майже 2,7 мільйона гривень виплачено сім'ям загиблих на виробництві. Відділенням Фонду щомісячно здійснюються страхові виплати 2343 потерпілим і членам їхніх сімей.Усі вони в повному обсязі отримують належні страхові виплати, а також відшкодування на медичну і соціальну реабілітацію.
Впродовж поточного року цілеспрямоване амбулаторне та стаціонарне лікування за кошти Фонду надано 292 потерпілим, які отримали різні види медичної допомоги на загальну суму2,315 млн. гривень. Пройшли курс стаціонарного лікування 125 потерпілих та амбулаторного -116, санаторно – курортні путівки надані 78 інвалідам праці.
Для людей з обмеженими фізичними можливостями фізкультура і спорт – не лише один із способів реабілітації, а й повернення до повноцінного життя, демонстрація активної життєвої позиції. Завдання ж структур, покликаних опікуватися цими людьми, – знайти такі форми організації фізкультурно-спортивної роботи, які відповідали б їхнім фізичним і суспільним потребам і заохочували цих людей до занять. Одна з таких форм роботи – Всеукраїнська спартакіада серед інвалідів праці «Сила духу». Цього року такий захід відбувся вп’яте, та вже встиг набрати популярності та доброї слави серед інвалідів.
Залучення потерпілих на виробництві, інвалідів праці до активного громадського життя, надання їм допомоги у психологічній, фізичній та соціальній реабілітації – один із головних обов'язків Мирноградського відділення. Особливо у нинішній непростий час ці люди мають відчувати, що вони не залишилися на-одинці зі своєю бідою, що про них є кому піклуватися.

- Реклама -