У реконструкцію каналізаційних очисних споруд Донеччини будуть вкладені значні ресурси

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський розповів про плани на наступний рік від Департаменту екології та природних ресурсів.
Ось, що пише голова ОДА на своїй сторінці у «Фейсбуі»:
«Робота департаменту зосереджена на семи основних напрямках: -охорона та раціональне використання водних ресурсів; — поводження із побутовими відходами та відходами виробництва; — впровадження державної системи моніторингу навколишнього природного середовища; — охорона атмосферного повітря; -розвиток відновлювальної енергетики та екологічна освіта.
Коротко про перспективи по окремим напрямкам.
1. Охорона та раціональне використання водних ресурсів. 
За планами, які пропонує департамент, наступного року будуть вкладені значні ресурси у реконструкцію каналізаційних очисних споруд басейну річки Сіверський Донець – у Мирнограді, Слов’янську, Торецьку, Бахмутському районі та Лиманській ОТГ. Загалом на 115 млн грн. 
Крім того, щоб поліпшити екологічний та гідрологічний стан басейну Сіверського Дінця, запобігти підтопленням, пропонується в межах Краматорська укріпити та розчистити русло Казенного Торця та річки 2-га Біленька, а також провести заходи по річках-притоках Казенного Торця – на Грузькій та Журавці. На все передбачені кошти у розмірі 105 млн 536,5 тисяч гривень.
2. У системі поводження з відходами основний акцент зробимо на проектування та будівництво сміттєперевантажувальних та сміттєсортувальних станцій, будівництво регіональних полігонів, впровадження системи роздільного збирання сміття та проектування сміттєспалювальних заводів. 
Дав завдання департаменту підготувати лист до посольства Швеції та розпочати співпрацю з шведськими компаніями щодо розбудови мережі цивілізованого поводження із відходами. Швеція – одна з передових країн у цій сфері, у них на полігони ТПВ потрапляє менше 1 відсотка сміття, решта переробляється, вони навіть імпортують сміття з інших країн! 
Наголосив, щоб вже зараз департамент приступав до розробки так званого «ланцюга сміттєобігу», а також наочних матеріалів для просвітницької роботи, які показали б пересічному донеччанину, як поводитися із відходами: що куди викидати, що можна переробляти і т.п.
Коли ми розбудуємо цю систему, а також мережу станцій та полігонів, то впровадимо жорсткі штрафні санкції щодо тих, хто викидає сміття де попало й створює стихійні звалища. І тоді вже можна буде говорити про чисте довкілля для Донеччини.
3. Система моніторингу. Вкрай незадоволений тим, як департамент працює у цьому напрямку. Пости моніторингу, які вже відкрили у Краматорську, Маріуполі, Бахмуті, Миколаївці та Новолуганському нині доукомплектовуються, оскільки департамент не подбав про те, щоб придбати достатню кількість витратних матеріалів. Дав жорстку вказівку у найкоротші терміни виправити ситуацію й відкривати наступні пости лише після їхнього повного укомплектування та стовідсоткової готовності до роботи. Порожні звіти нікому не потрібні, люди мають отримувати повноцінну повну інформацію про стан навколишнього середовища у режимі онлайн!»

- Реклама -