В Покровську відзначили ювілей «шахтарського герцога»

- Реклама -
З нагоди 85-річчя від дня народження нашого земляка, всесвітньо відомого українського співака, Героя України — Анатолія Солов’яненка (народився 25 вересня 1932 р. у Донецьку) на ювілейний вечір «Парадокси долі» до Покровської бібліотеки — філії №14 сімейного читання завітали учасники хору ветеранів війни і праці «Пісенне джерело» Палацу культури ПАТ ШУ «Покровське» (керівник Малєєв Ю.В.), члени етнографічного народознавчого клубу «Криниці душі», читачі бібліотеки та шанувальники творчості великого тенору.
Відкриваючи вечір, ведуча Ірина Руденко нагадала, що 25 вересня цього року видатному співакові Анатолію Борисовичу Солов’яненку мало б виповнитися 85 років. І хоча його вже вісімнадцять років немає з нами, він живе у нашій пам’яті, у наших серцях. Анатолій Солов’яненко залишив шанувальникам його таланту і світлу пам’ять і невгамовний сум. Україні не вистачає його живого голосу — могутнього і ніжного, дивовижно виразного, яким співак розмовляв з усім світом, і з кожним із нас.
У 1962 році співак був запрошений до Київського театру опери та балету, стажувався в театрі Ла Скала (Мілан), де став лауреатом конкурсу «Неаполь проти всіх». У 1967 році був удостоєний звання заслуженого артиста УРСР, в 1975 – народного артиста СРСР.
У репертуарі Солов’яненка – 17 оперних партій, багато арій, романсів, народних пісень. Дуже багато гастролював: Болгарія, Румунія, Німеччина, Японія, Австралія, Канада та інші.Кілька сезонів Солов’яненко співав у нью-йоркському «Метрополітен-опера», де виконав партії в операх Р. Штрауса, Д. Верді, П. Масканьї.
Народні українські пісні в його виконанні стали взірцем майстерності для всіх наступних виконавців. Солов’яненко відноситься до тієї верстви співаків, що над усе цінують мелодичну красу, яку відчувають душею і намагаються донести її до слухачів. Саме така мелодична краса притаманна українській пісні. Неперевершеним є виконання таких пісень, як «Чорнії брови, карії очі», «Ніч, яка місячна», «Дивлюсь я на небо», «Ой ти дівчино, з горіха зерня» та інші.
Серед найкращих партій Анатолія Солов’яненка – Андрій («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Фауст (в однойменній опері Ш. Ґуно), Альфред («Травіата» Дж. Верді), Надір («Шукачі перлин» Ж. Бізе), Рудольф («Богема» Дж. Пуччіні) та ін. Світові знавці оперного співу визнали, що виконання українським співаком партії герцога в «Ріголетто» Дж. Верді було найкращим – вершиною оперної майстерності. А такі видатні майстри оперної сцени як Пласідо Домінґо і Лучано Паваротті вважали, що майстерність Солов’яненка не поступається їхній власній.
Виступ ведучої супроводжувався показом цікавого відеоматеріалу, що дозволило присутнім доторкнутися до творчості великого співака і більше дізнатися про життя Анатолія Борисовича. Присутні переглянули фрагменти документального фільму «Анатолій Солов’яненко. Парадокси долі», де лунав прекрасний голос Великого Артиста. У виконанні видатного співака прозвучали українські народні пісні: «Вже вечір на дворі», «Чорнії брови, карії очі», «Стоїть гора високая», неаполітанська народна пісня «Санта Лючія», «Пісня співака за сценою» з опери «Рафаель» А. Аренського, дует Оксани та Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського. Гості заходу — творчий колектив «Пісенне джерело» виконали українські народні пісні із репертуара А.Солов’яненка «Ніч яка місячна» та « Місяць на небі».
Впродовж вечора лунало чимало поезій, присвячених великому співаку. Серед яких вірш давнього друга А. Солов’яненка Володимира Калиниченко «Солов’ї в неволі не співають» («На смерть Анатолія Солов’яненко»).
Закінчився вечір словами вдячності шанувальників творчості А. Солов’яненка з документального фільму «Маестро, Ваш вихід…». 
Життєвий шлях знаменитого «шахтарського герцога» був видатним, тому нікого із присутніх не залишив байдужим. 
До ювілейної дати в бібліотеці представлена книжкова виставка «Солов’їний голос України». Запрошуємо всіх охочих переглянути виставку, ознайомитися з творчістю нашого земляка, талановитого митця, що відбита у чорно-білих і кольорових світлинах, книгах, представлених на експозиції

- Реклама -