В ДонНТУ в Покровську незвичайно вчили зберегати життя

Донецький національний технічний університет, який с осені 2014-го переїхав з окупованого Донецька у Покровськ (на той час – Красноармійськ) у рамках проекту "Active Citizens Ukraine" за підтримки British Council провів інформаційний тренінг з мінної безпеки для дітей «Навчитись, щоб зберегти життя».
З привітальним словом виступила проректор ДонНТУ з міжнародних зв’язків І.Б. Швець, яка відзначила новизну формату проведення заходу й побажала всім його учасникам отримати якнайбільше корисної інформації та вражень від нього.
Після цього В.Ю. Каулін розповів, чим викликана необхідність проведення подібного тренінгу, яка його мета та коротко охарактеризував, що являю собою мінна безпека в цілому.
Далі слово надали представниці Данської групи з розмінування, яка вже детально зупинилася на питаннях мінної небезпеки.
Школярам в простій і доступній формі надали інформацію щодо класифікації мін, озвучили невтішну статистику відносно подальшої долі боєприпасів, що не вибухнули одразу, навели яскраві приклади нещасних випадків, викликаних вибухом мін, і найголовніше – дітям розказали, як виявити небезпечну зону та як себе вести, аби зберегти життя та здоров’я.
Друга частина заходу стала певним сюрпризом для гостей, адже викладачі та студенти факультету машинобудування, екології та хімічних технологій, без перебільшення, вразили публіку чималою кількістю видовищних експериментів і пізнавальних дослідів.
Зокрема, присутні побачили перетворення «води» в гарячий лід і у «вино», спостерігали за тим, як з колби «з’являвся джин», побачили виверження мініатюрного вулкану та ефектну появу «фараонових змій». Не обійшлося і без вибухів і яскравих спецефектів із полум’ям на долонях, які викликали захоплення на обличчях як дорослих, так і дітей.
Протягом всієї серії експериментів школярам неодноразово наголошували, наскільки небезпечно займатися подібним без належних знань і підготовки, а також радо запрошували в подальшому навчатися на факультеті МЕХТ, аби в повній мірі оволодіти алхімічною наукою.
Завершальною «ластівкою» дослідів стала поява напису «Міни – це небезпечно» на чистому, здавалось би, аркуші паперу.
Неординарний захід пройшов з користю для його учасників, адже надав цікаву та необхідну інформацію, як захиститися від небезпеки.

- Реклама -