У Покровську та Добропіллі викрали пенсії

Незважаючи на чисельні попередження правоохоронців про обережність під час спілкування із невідомими, які дзвонять та представляються «співробітниками банківських установ», громадяни продовжують безпечно виконувати їхні умови. Результат – втрачені кошти та звертання до поліції із проханням знайти винних.

Так, 18 квітня жертвами злодіїв стали двоє мешканців Покровська та Новогродівки. 31-річний чоловік та 23-річна жінка потрапили під вплив «досвідчених» правопорушників. Зловмисники використали стару перевірену схему – зателефонували, назвалися «представниками» банку та під час спілкування випитали особисті дані людей і пін- коди пластикових карток.

Лише отримавши смс-повідомлення про зняття з рахунку власних заощаджень – 1600 та 1500 гривень, громадяни зрозуміли, що повідомили особисту інформацію зловмисникам, які ніякого відношення до банківських установ ті не мають.

А вчора до Покровського відділу поліції звернулася літня жінка із заявою, про те що невідомі вкрали її пенсію. Виявилося, що декілька днів назад 64-річна покровчанка розмовляла по телефону із чоловіком, який зателефонував і повідомив, що її банківську картку заблоковано і для того, щоб її розблокувати, необхідно назвати пін-код.

Пенсіонерка виконала всі умови, але перевірити чи на справді телефонували з банку — за потрібне не вважала. Про цю розмову жінка згадала лише тоді, коли їй надійшло смс-повідомлення, що з картки знята тільки-но перерахована пенсія – 2 тисячі 700 гривень. Схвильована містянка негайно звернулася до правоохоронців.

Аналогічний випадок зафіксували і добропільські поліцейські. 73-річну стареньку місцеву мешканку зловмисники позбавили 1500 гривень. Вони зателефонували бабусі нібито для того, аби перевірити чи дійсно вона є клієнткою банку і чи користується карткою, для цього їй потрібно назвати прізвище, ім’я та по-батькові, а також цифри, що зображені на картці та її пін код.

Добропільчанка слухняно відповіла на всі питання працівників «служби безпеки» банку, тим самим надавши особисту інформацію, якою і скористалися правопорушники. На ранок бабусі прийшло повідомлення про зняття з її рахунку коштів. Розгублена пенсіонерка прийшла до чергової частини Добропільського відділення поліції, де написала заяву про крадіжку.

За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. Правоохоронці встановлюють винних осіб, які за свої дії можуть опинитися за ґратами на строк – до 3-х років.

Правоохоронці ще раз нагадують, що справжні співробітники банку ніколи не телефонують своїм клієнтам і не просять надати інформацію.

Слід дотримуватись простих правил, які допоможуть зберегти ваші заощадження:

 — не передзвонювайте на номер мобільного телефону, зазначеного в SMS-повідомленні, якщо у Вас виникли будь-які сумніви, краще зв'язатися з Банком за контактними номерами, вказаними на зворотному боці Вашої картки;

 — не надавайте будь-яку інформацію про реквізити картки (номер картки цілком, ПІН-код, код безпеки CVV), або про одноразові паролі, в т.ч. шляхом направлення відповідних SMS-повідомлень, будь-кому, в тому числі і співробітнику Банку при розмові;

 — не підходьте до банкомату і не робите будь-які операції за інструкціями, отриманими за телефоном.

- Реклама -