Чотири ознаки того, що ваш смартфон зазнав вторгнення хакерів

Смартфони значно спрощують нам життя, даючи змогу читати новини, перебуваючи будь-де, розраховуватися в магазинах, спілкуватися в соцмережах тощо. Але є інший бік медалі: у телефоні зберігаються всі наші конфіденційні дані: номера банківських карток та паролі до акаунтів. Саме тому мобільні гаджети є ласим шматком для шахраїв. Найбільш кваліфікованим із них навіть не потрібен фізичний доступ до телефона. Як встановити, що смартфон був атакований і під загрозою опинилися ваші персональні дані? Розповімо далі.

У правому верхньому кутку з’явилася крапка

Її наявність свідчить про те, що на гаджеті активована та працює камера або мікрофон. Якщо у вас Айфон, крапка буде помаранчевою, мобільні телефони на Android мають значок зеленого кольору. Якщо ви не вмикали ні камеру, ні мікрофон, це свідчить про те, що за вами слідкують. Перш за все треба ретельно вивчити список встановлених застосунків та видалити невідомі, а також ті, які давно не використовувалися. Якщо це не допоможе, радимо перевірити гаджет антивірусами, у крайньому разі — скинути налаштування до заводських.

Смартфон нагрівається

Якщо, взявши до рук неактивний смартфон, ви помітили, що він занадто теплий, це може свідчити про фонову роботу шкідливого ПО. За такого сценарію іноді акумулятор розряджається швидше, ніж зазвичай. Варто знову ж таки ретельно переглянути встановлені застосунки та видалити підозрілі. Особливу увагу потрібно звертати на ті, що встановлювалися не з офіційних магазинів. Нерідко вони маскуються під популярні додатки, маючи схожу назву та логотип. І їх не завжди можна видалити стандартними способами.

Приходять листи чи повідомлення із застосунків соцмереж

Зазвичай акаунт смартфона прив’язаний до конкретної поштової скриньки, який використовується для соцмереж чи інших додатків. Дізнатися цю адресу можна різними способами, як і номер мобільного телефона. Якщо вам починають надходити листи чи повідомлення з проханням змінити пароль задля безпеки, це може свідчити про встановлення фішингового ПО. Його основна мета — обманом змусити користувача розкрити свої конфіденційні дані. Форми й методи можуть бути різними: від імітації листів від банківських установ із проханням надати номер банківського рахунку до привабливої пропозиції, яка надійшла в соцмережі. Потрібно мати елементарні навички безпечної роботи, щоб не повідомляти свої ідентифікаційні дані та не переходити за підозрілими посиланнями, якими б привабливими вони не були.

Дзвінки з вашого банку

Якщо вам телефонують, представляючись працівником банку з проханням повідомити дані картки, це однозначно шахраї. Банк ніколи не запитує про такі дані, як і про паролі. Якщо є підозра, що конфіденційні дані можуть бути вкрадені, кращий спосіб позбутися проблем — скинути налаштування до заводських, які були на момент придбання смартфона. Єдиний мінус такого підходу — потрібно буде знову завантажувати та встановлювати потрібні застосунки.

 

- Реклама -