Чи справді можуть призначити штраф за використання генератора в особистих цілях?

Для забезпечення роботи генератора необхідно мати бензин або дизель, на якому працює установка. Для того, щоб законно зберігати пальне, необхідно отримати відповідну ліцензію на його зберігання. Навіть В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ суб’єктам господарювання ЗБЕРІГАТИ ПАЛЬНЕ ДЛЯ ОСОБИСТИХ ПОТРЕБ без відповідної ліцензії. За це може бути призначений штраф 500 000 гривень.

ДО ВИНЯТКІВ НАЛЕЖАТЬ:
підприємства, установи та організації, що повністю утримуються коштом державного або місцевого бюджету;
підприємства, установи та організації системи державного резерву.

Ліцензії на зберігання пального, за якими до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України або за наявності обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін її дії, вважаються діючими.

06 грудня 2022 року Данило Гетманцев анонсував зміни до законодавства, які звільнять суб’єктів господарювання від відповідальності за зберігання пального без ліцензії.

«Щодо чергової інформації щодо штрафів за зберігання пального без ліцензії – повідомляю, що жодного штрафу на суб’єктів господарювання (крім, звичайно, АЗС, НПЗ та оптовиків) у період зими накладено не буде», – зауважив очільник податкового Комітету ВР. Також він підкреслив, що перевірок не буде ані до, ані після змін.

Крім того, суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на зберігання пального не отримують.

- Реклама -