ТОП-5 найкорисніших продуктів для підвищення імунітету

Існує чимало способів зміцнити імунітет – спорт, прогулянки, загартовування, але не менш важливо стежити за своїм харчуванням і включити до раціону корисні продукти.

Мед — це джерело вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів. Завдяки цьому він має безліч чудових властивостей – нормалізує роботу внутрішніх органів, поліпшує склад крові, підвищує імунітет і навіть запобігає передчасному старінню. Можна їсти його в чистому вигляді, можна розводити водою, або додавати в чай. І те, й інше однаково корисно.

Часник — зміцнює імунну систему та допомагає боротися з вірусами. Часник є природним антибіотиком і здатен вбивати бактерії. Справа у тому, що в часнику міститься аліцин, який блокує потрапляння вірусів в організм, і білок, що захищає його від несприятливих впливів. Тому часник корисний і для лікування простудних захворювань, і у профілактичних цілях. Головне, пам’ятайте, що їсти його потрібно сирим.

Броколі — у капусті броколі міститься величезна кількість вітамінів. І саме вітаміну С, який відповідає за імунітет, у ній в декілька разів більше, ніж у цитрусових. Треба лише пам’ятати, що зберігати броколі потрібно обов’язково в замороженому вигляді, так її вітамінний потенціал зберігається довше. Окрім цього, у ній міститься ще й гормон щастя – серотонін, тому їсти цю капусту вдвічі корисно — і для тіла, і для душі.

Журавлина — збагачена вітаміном С, крім того, морси та відвари з неї мають жарознижуючу дію, добре втамовують спрагу і перешкоджають розмноженню бактерій та мікробів. Пити їх корисно і в профілактичних цілях, а особливо – під час грипу та температури.

Кисломолочні продукти — стан імунної системи безпосередньо залежить від стану шлунково-кишкового тракту. На жаль, в житті сучасних людей існує багато чинників, які порушують його нормальну роботу – неправильне харчування, стреси, перевтома. Ось тут на допомогу шлунку приходять пробіотики – живі мікроорганізми, що створюють сприятливе середовище, насичуючи організм корисними біфідо та лактобактеріями. Пробіотики не обов’язково купувати в аптеці, адже кисломолочні продукти, такі як йогурт чи кефір, є їх натуральними джерелами.

- Реклама -