Поради психолога

🌿Вихідні — саме час для розмови про психологічну гігієну. Адже вчасний та якісний відпочинок — це одна із її запорук.

Психологічна гігієна — це умова ефективності під час війни, кажуть у МОЗ. Тут підготували поради, як уникнути емоційного вигорання тим, хто постійно контактує із чужим болем: волонтерам, рятувальникам, медикам, психологам. Однак ці поради насправді будуть актуальними усім, кого торкнулася війна.

❗️Симптоми емоційного вигорання — це емоційне виснаження, безсилля, апатія. Зниження компетентності та ефективності,  а часом і негативне ставлення до тих, кому допомагаєш.

❓Що радять робити психологи:

📍Змінюйте види діяльності. Після кількох годин роботи у гарячій точці, де багато болю, переключіться на спокійну роботу, яка не передбачає багато контактів із людьми.

📍Висипайтеся. Ефективний волонтер – це волонтер, який гарно відпочив. Уві сні наше тіло й психіка «ремонтують» самі себе.

📍Дотримуйтеся базових рутин: ранкове вмивання, їжа тричі на день, приймання ліків або фізичні вправи тощо. Звичні ритуали заспокоюють і дають відчуття, що «я в порядку». 

📍Робіть паузи протягом дня. 5-10 хвилин, щоб спокійно випити кави або просто подивитися у небо. Це небагато, але дає відчуття звичного плину життя – те, чого зараз потребують усі. 

📍Лишайте проблеми за порогом. Прийшли додому – прийміть теплий душ. Зробіть те, що вас заспокоює, заземлює.

📍Приймайте допомогу. Дозволяйте іншим допомагати вам – і просіть про допомогу, коли потребуєте її. Ми стаємо сильнішими, коли працюємо разом. Ми наближаємо перемогу, коли діємо разом 🇺🇦

- Реклама -