Свято Пантелеймона

Хто такий був святий Пантелеймон?
Пантелеймон народився в язичницько-християнській родині. Мати його була віруючою і навчала сина Божим законам. Після її смерті вихованням дитини займався батько, який віддав Пантелеймона на навчання до лікаря. Хлопчик настільки майстерно опанував навичку лікування, що про цілителя швидко дізнався все місто. Він вирізнявся співчуттям до людей, часто допомагав нужденним і незабаром хрестився, почавши зцілювати людей молитвою. Через популярність Пантелеймона йому стали заздрити колеги і донесли на молодого лікаря царю. Імператор Максиміан був язичником і відчайдушно боровся з християнством, тому наказав схопити Пантелеймона і змушував його зректися Христа. Отримавши відмову, почав жорстоко мучити лікаря, а потім стратив його.

Що просять у святого Пантелеймона?
Через те, що святий мученик прославився, як захисник усіх страждаючих і нужденних, а також справжній лікар, православні віруючі можуть помолитися Пантелеймону про допомогу у справах, про міцне здоров’я та зцілення недуг.

Традиції
 Здавна 9 серпня травники та знахарі збирали цілющі трави та святили їх у храмах. Потім їх можна було висушити — такий запас використовуватися з лікувальною метою і позбавляв безлічі хвороб. У народі прийнято було на Пантелеймона святити колоски пшениці, щоб був добрий урожай. Також існувала традиція – зірвати качан капусти, з неї приготувати будь-які страви, а також спекти пиріжки. Потім ці частування слід було роздати жебракам, друзям та сусідам.

Що не можна робити у день святого Пантелеймона?
-працювати у полі;
-відмовляти у допомозі нужденним;
-поганословити і пліткувати;
-лінуватися; -випікати хліб;
-перевозити чи заготовляти сіно.

Наші пращури вірили, що у будь-кого, хто не послухається заповітів дня, може згоріти будинок або виникнути страшна хвороба.

- Реклама -