Плюси і мінуси грудного вигодовування

Грудне молоко — ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, безпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія.

Плюси і мінуси грудного вигодовування:

Мінуси:

 • Під час годування виникають болючі відчуття, з’являються тріщини на сосках, а також можливі болі в тазі при скороченні матки.
 • Неможливо відстежити кількість молока, яке з’їла дитина.Мама не може знати, скільки було молока, а тому можливе перегодовування дитини, що призводить до негативних наслідків для її організму.
 • Залежність від дитини. Кормлячи грудьми, мама потрапляє у залежність, тому що будь-яке споживання алергенних продуктів позначається на дитині та її самопочутті. З’являється залежність і в часі, тому що малюк харчується не за розкладом, а відповідно неможливо залишити його надовго, адже він захоче їсти, а мами поряд не буде.Так само жінка не може не стати вночі до дитини, делегуючи це чоловікові, оскільки, найімовірніше, малюкові потрібно знову поїсти, що призводить до постійних недосипів у мам та розвитку депресивного чи нервового стану.
 • Зовнішній вигляд. Мінусом годування також є зміна форми і виду грудей. І якщо правильно закінчувати годування, то вона може знову стати схожою на ту, що було до вагітності, однак у більшості випадків вона втрачає свою пружність, форму і на цьому тлі у мам розвиваються комплекси.

Плюси:

 • Оптимальний склад.
  Не дарма природою задумано, щоб мама годувала своїм молоком дитину, тому що це оптимальне харчування для нього після народження. Дитячий організм не пристосований до споживання звичайної їжі, доки у нього не сформується до кінця імунітет і вироблятимуть ферменти, здатні перетравлювати їжу.У материнському молоці ідеальний склад для того, щоб не лише давати малюку достатню кількість енергії, вітамінів, мінералів, але ще й антитіла, які захищають дитину в перші 6 місяців її життя та формують подальший імунітет.
 • Індивідуальність. Говорячи про харчування, ми не повинні забувати той факт, що кожен організм унікальний за своїми процесами та перевагами в їжі. Молоко мами, на відміну від суміші, підлаштовуватися під організм малюка, тим самим унеможливлюючи неприйняття його дитиною. Воно дає йому те, що необхідно організму в конкретний період, тому вважається ідеальним харчуванням.
 • Засвоєння.
  Суміші мають різний склад, який може не підходити малюкові, через що виникають проблеми із ШКТ. У той же час молоко легко перетравлюється і засвоюється, тому що містить у собі природні речовини, які приймаються дитячим організмом.
 • Корисні бактерії.
  Грудне молоко несе у собі запас бактерій, які сприяють створенню сприятливого середовища у шлунку, тим самим допомагаючи пристосувати його до дорослої їжі.
 • Вигодовування дитини на вимогу є природним, оскільки дитячий організм сам знає, коли потрібно харчуватися, тим самим налагоджується робота шлунково-кишкового тракту.
 • Виходячи на прогулянку або їдучи з дитиною, не потрібно нести собою баночку із сумішшю, пляшечку, теплу воду та термос – достатньо надіти зручну спідню білизну для годування.Також грудне молоко виробляється безпосередньо жіночим організмом, тому » завжди під рукою » .
- Реклама -