Християнське свято- Трійця

Дата цього великого християнського свята змінюється рік у рік, оскільки прив’язана до місячно-сонячного календаря. Цього року свято припало на 12 червня.

Трійцю відзначають на 50-й день після Великодня (звідси назва – П’ятидесятниця). У православ’ї День Святої Трійці є двонадесятим святом, тобто одним з дванадцяти найважливіших після Світлого Воскресіння Христового.

Церква цього дня згадує, як Святий Дух у вигляді вогненних язиків зійшов на апостолів Ісуса Христа та Пресвяту Богородицю, що Спаситель передбачив перед Своїм Вознесінням.

Свято також нагадує вірянам про три Обличчя єдиносущного Бога: Отця, Сина і Святого Духа. Крім того, на Трійцю відзначають день народження Церкви.

Напередодні храми служать всеношну, а на саму Трійцю люди освячують трави та гілочки дерев, які потім зберігають увесь рік як захисний оберег.

В Україні поширена назва Зелені свята, а також Зелений тиждень (тиждень після Трійці), оскільки одна з головних традицій Трійці – прикрашання житла зеленню.

Прикмети на Трійцю: що можна і не можна робити:

Вважається, що на Трійцю не варто призначати весілля – нібито нічого хорошого на таку сім’ю не чекає.

Інша справа – сватання та знайомство. Якщо вони випадуть на Трійцю, то шлюб буде міцним та щасливим.

Шити, пекти пироги і працювати у городі на Трійцю не можна.

Дощ на Трійцю – весь рік буде багато грибів, гарний урожай та чудова погода.

Духів День – це наступний день після Трійці, коли забороняється працювати на землі, але можна шукати в ній скарб. Нібито земля в цей день обов’язково подарує хорошій людині щось цінне.

У свято Трійці треба постаратися не думати про погане, не заздрити та не злитися на когось – нічим добрим це не закінчиться

- Реклама -