На Донеччині будують розплідник денних хижих птахів, занесених до Червоної книги України

Аби підвищити чисельність денних хижих птахів, що занесені до Червоної книги України, на Донеччині будують сучасний розплідник. Про це стало відомо, під час візиту т.в.о.міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.

Як повідомив головний спеціаліст науково-дослідного відділу РЛП «Краматорський» Максим Височин, ідея створення такого центру була запозичена у західних країн. Зокрема, краматорський центр стане прототипом раптор-центру в Алясці та першим в Україні.

«Тут ми плануємо вирощувати чотири види птахів – балабан, сапсан, шуліка чорний та канюк звичайний. Ці види легко пристосовуються до нових умов проживання, а їх популяції на Донеччині знаходяться під загрозою», — розповів Максим Височин.

Сам процес вирощування дуже складний, зазначає науковець, адже хижі птахи розмножуються дуже повільно. За рік вони можуть знести одне-два яйця.

«Взагалі для хижих птахів це притаманно, адже вони в природі займають по чисельності не перше місце. Якщо ми будемо випускати на рік 8 птахів, то це буде вже добрий результат, якого в нашій країні точно ще ніхто не досягав», — підкреслив Максим Височин.

Варто відзначити, що у цьому центрі будуть не тільки вирощувати, а й лікувати хижих птахів. Тут облаштують вольєри, спеціальний загін для навчання польоту, операційну з необхідним обладнанням для лікування хижаків, а також приміщення для відвідувачів.

Т.в.о.міністра міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець оцінив цей проект та запевнив, що з боку міністерства він отримає усіляку підтримку.

Завершити будівництво розплідника планують вже у 2022 році. Загальна вартість робіт складає майже 15 мільйонів гривень. Після відкриття його зможе відвідати кожен охочий.

- Реклама -