За добу троє мешканців Покровського району стали жертвами інтернет-шахраїв

Майже 30 тисяч гривень втратили громадяни, які намагались придбавати товари в інтернет мережі. За даними фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження, в рамках яких встановлюють зловмисників.

До поліції Курахового звернувся 19-річний чоловік, який повідомив, що його невідома особа шляхом зловживання довірою заволоділа його грошима. З’ясувалось, що чоловік замовив через інтернет одяг, перерахував продавцю 1850, але товар так і не отримав.

З аналогічними заявами до правоохоронців звернулися 32-річна мешканка смт Курахівка та 51-річний житель міста Білозерське. Жінка через інтернет намагалась придбати дитячий електромобіль, а чоловік двигун для човна. Покупці перерахували гроші за замовлений товар, але в результаті залишилися і без покупок, і без грошових коштів.

У поліції за даними  фактами відкрили кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках яких проводяться слідчо-оперативні заходи щодо встановлення осіб аферистів.

Правоохоронці знову звертаються до громадян із порадою бути максимально обережними при здійсненні покупок через Інтернет. Тож, щоб не потрапити на «гачок» шахраїв, слід дотримуватись наступних порад:

  • найперша ознака шахрайського оголошення – занадто низька ціна на виставлений товар. Часто це значить, що  продавець  або взагалі його не має і сподівається на дзвінок простака, або ж  товар неякісний, несправний чи його походження незаконне, і зловмисник намагається позбутися його якнайшвидше, а тому й заявляє невисоку ціну.
  • якщо в розмові продавець наполягає на повній передоплаті – це привід насторожитися, Вас явно хочуть одурити. Адже немає жодної гарантії в тому, що вже оплачений товар ви отримаєте. Вас по телефону будуть довго «годувати» обіцянками надіслати  покупку найближчими днями, а потім шахрай і зовсім вимкне свій телефон.
  • ще один нюанс, який обов’язково повинні знати громадяни при покупці товарів через Інтернет, що навіть фотографія товару чи квитанції про нібито вже відправлений товар не може бути гарантією отримання замовлення. Тож за жодних обставин не перераховуйте авансом гроші за замовлення – краще сплатити трохи дорожче і замовити товар у перевіреному інтернет-магазині, аніж спокуситися на низьку ціну і врешті залишитися взагалі без грошей.

Покровське районне управління поліції

- Реклама -