В Україні планують обмежити використання одноразового пластику

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський презентував концепцію обмеження обігу одноразових виробів із пластику на території України.

«Зрозуміло, що пластик — це зручно та дешево. Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором “він або ми” — 1 до 1. Якщо ми приймаємо рішення боротися з сучасними викликами для довкілля, то мусимо свідомо та чітко розуміти, що в нас є два шляхи — це регуляція  та формування екологічної свідомості українців. Впевнений, що кожен з нас зможе відмовитися від зайвого одноразового пластику та перейти на користування багаторазовими альтернативами чи eco friendly матеріалами», — відзначив Роман Абрамовський.

Так, документ, який було розроблено Міндовкіллям спільно із експертами Проєкту ЄС APENA2, передбачає вже через рік, після введення його в дію, заборону виробництва, ввезення на територію України та введення в обіг одноразових пластикових виробів, для яких вже є альтернативи. Зокрема, це:

  1. Соломинки;
  2. Столові прибори (виделки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв);
  3. Посуд (тарілки, стакани тощо);
  4. Палички для тримання повітряних куль та основа для них;
  5. Гігієнічні ватні палички;
  6. Ємності для їжі та напоїв (наприклад, контейнери);
  7. Кришки від ємностей для напоїв;
  8. Ємності для їжі та напоїв зі вспіненого пінополістиролу. При нагріванні цей матеріал виділяє отруйні канцерогенні речовини, що впливають на респіраторні, репродуктивні та нервові функції людини;
  9. Вироби з оксобіорозкладного пластику. Оксорозкладний пластик містить домішки, що пришвидшують розпад на мікропластик, який  потрапляє в довкілля та воду.

Такі вироби забруднюють довкілля, стають причиною загибелі тварин, морських жителів і птахів. А при розкладі на мікропластик можуть навіть потрапляти у їжу для людей. Європейські країни вже почали перехід до життя без пластику і Україна слідує останнім екологічним тенденціям.

- Реклама -