Правила безпеки під час онлайн-шопінгу: поради від поліцейських

Поліцейські радять, як не стати жертвою шахраїв під час онлайн-шопінгу.

1. Обережно із рекламними листами у електронних поштових скриньках.

Зазвичай саме шахраї поширюють занадто привабливі пропозиції електронною поштою для заманювання довірливих користувачів. Лист може бути будь-якого змісту, але головна його мета — спонукати користувача перейти за посиланням, яка міститься у листі. Саме таким чином зловмисники інфікують ваш комп’ютер, викрадають конфіденційну інформацію, персональні та облікові дані.

Тому не переходьте за підозрілими посиланнями в електронній пошті та не завантажуйте вкладення від невідомих відправників. Якщо ж Вас зацікавила пропозиція, зайдіть на зазначений веб-сайт організації та дізнайтесь, чи надіслана вам інформація відповідає дійсності.

2. Перевіряйте сайти на легітимність 

Нерідко шахраї вдаються до хитрощів, створюючи зі злочинною метою сайти-двійники відомих установ, організацій, магазинів. Це так звані фішингові сайти, через які злодії також заволодівають вашими персональними даними, кодами, паролями, доступами до банківських рахунків.

Для перевірки надійності веб-сайту зверніть увагу на його захищеність: це іконка у вигляді замка у адресному рядку браузера або адреса посилання, яка починається з https://. Вони є ознакою того, що з’єднання між користувачем та сайтом шифрується і захищене від перехоплення даних зловмисниками.

3. Підозрілі SMS-повідомлення від імені банків, магазинів тощо
Підозрілі тексти із шкідливими посиланнями та шахрайські повідомлення нібито від імені банку про загрозу вашим банківським рахункам — все це методи, які використовують онлайн-шахраї. Лякаючи вас повідомленнями на зразок «з вашої карти намагались зняти гроші…», зловмисники впливають на психіку і змушують вас поділитися конфіденційною інформацією, наприклад, банківськими реквізитами. Тож завжди перевіряйте інформацію через першоджерело.

4. Надійні паролі та PIN-коди

Складні та унікальні паролі є основою безпечного здійснення покупок в Інтернеті. Намагайтеся уникати створення облікових записів на сайтах роздрібних продавців (особливо — з прив’язкою до соцмереж)  та використовуйте безпечний спосіб оплати, не підключаючи до інтернет-платежів основний банківський рахунок. Краще створіть окрему віртуальну карту і вносьте на неї лише ту суму, яка необхідна для розрахунку за покупку. Таким чином, ви, принаймні, зможете захистити від шахраїв основну суму своїх заощаджень, які зберігаються на рахунках. Також у разі можливості використовуйте двофакторну аутентифікацію для додаткового рівня захисту ваших транзакцій.

- Реклама -