Борги та збиткові тарифи: висновки фінансового аналізу за 3 роки діяльності КП «Покровськтепломережа»

Вчора, 27 травня, відбулася зустріч ініціативної групи з депутатами та представниками місцевої влади. Основна мета цієї зустрічі — ознайомити всіх з роботою комунального підприємства «Покровськтепломережа» зсередини та проаналізувати його економічну діяльність за останні три роки.

На розгляд депутатів надали детальний аналіз фінансової діяльності.

Як повідомив керівник робочої групи з проведення аналізу фінансово-господарської діяльності КП «Покровськтепломережа» Віталій Гоша, за останні роки підприємство з бюджету міста фінансувалося за двома програмами.

«За три роки по першій програмі було виділено 9,7 мільйона гривень, по другій програмі (збільшення статутного фонду) — 52,5 мільйона гривень. З них 32 мільона гривень можна віднести до діяльності «Покровськтепломережі», а понад 19 мільонів гривень — до діяльності тепломережі віднести не можна. Мені дивують деякі позиції. Наприклад, ялинка для відділу культури. Відділ культури що, не структурний підрозділ міської ради, і не міг брати участь у процесі реалізації бюджетних грошей? Як і той самий відділ освіти, і інші структури… Сказати, що щось незаконно підприємство робило… Вибачте, є розпорядник бюджетних коштів і він так визначив», — доповів Віталій Гоша.

У свою чергу керівник «Покровськтепломережі» Максим Батенко зазначив, що підприємство хоче стати відкритим, адже отримує гроші з місцевого бюджету, і люди мають бачити, як працює тепломережа, які збитки вона несе.

Також під час доповіді спеціалісти зазначили, що у Покровську на жодній з котельних немає приборів теплового обліку на виході.

«Усю минулу депутатську каденцію ми не могли зрозуміти, звідки у підприємства такі борги. Нам казали, що не платить населення, а сьогодні ми бачимо, що населення все ж таки платило. Проведена глобальна робота, і ми бачимо, на якій позиції наразі знаходиться підприємство», — зазначила секретар міської ради Наталія Іваньо.

«Нам сьогодні все розклали по поличкам, дуже доступно. Тепер нехай усі вони, заступники, колишні керівники розкажуть, як вони всі 5 років вели цю діяльність, як довели підприємство. Три місяці тому прийшов новий керівник, Максим Володимирович. Нам за увесь цей час ніхто, як сьогодні, не розказував. А сьогодні все чітко розказали, тепер ми бачимо, звідки воно усе пішло. А за оці суми ми всю каденцію боролися, ругалися, нас не пускали… Тепер нехай вони відповідають!» — звернувся до присутніх депутат фракції «Молодіжна партія» Сергій Андрійченко.

Також під час засідання присутні торкнулися й тарифів. За словами директора департаменту фінансово-економічної політики та управління активами міської ради Олександра Добровольського, тариф на теплопостачання у Покровську був встановлений ще у 2017 році і до сьогодні залишався незмінним. Проте, вартість газу за цей час зросла більше ніж на 100%.

«В законі про житлово-комунальні послуги чітко вказано, що орган місцевого самоврядування приймає економічно-обґрунтований тариф. Якщо ми з вами приймаємо тариф нижче цього показника, то компенсація цієї різниці «ляже» на місцевий бюджет», — зазначив Олександр Добровольський.

У той же час перед підприємством стоїть багато завдань, аби покращити ситуацію на підприємстві. Це і модернізація котельних, і прорахування усіх складових тарифу та обгрунтування його перед громадськістю та депутатами.

- Реклама -