Держрибагентство здійснює постійний моніторинг стану проходження нересту водних біоресурсів

Період нересту є надважливим етапом життєвого циклу водних біоресурсів, оскільки саме у цей час відбувається відтворення їх природних популяцій. У внутрішніх водоймах України за сприятливих температурних умов нерест триває з середини березня до початку липня, в залежності від виду риб. 

Впродовж всього нерестового періоду фахівцями територіальних підрозділів Держрибагентства здійснюється постійний моніторинг та контроль за станом проходження нересту риби.

Так, встановлено, що протягом квітня температура води у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) в середньому становила 8,5ºС, вміст розчиненого у воді кисню перебував у межах норми.

Наразі по всій території України відбувся нерест щуки, триває нерест окуня, плітки, судака, ляща, краснопірки, підуста, карася сріблястого та золотого.

Водночас для успішного нересту водних біоресурсів мають бути достатніми та з мінімальними добовими коливаннями рівні води у водосховищах.

Важливим заходом покращення умов відтворення водних біоресурсів є встановлення штучних нерестовищ. Більшість видів риб, що мешкають у прісноводних водоймах, є літофільними, тобто відкладають ікру на свіжу чи минулорічну рослинність, тому спеціалісти територіальних органів рибоохорони спільно з громадськістю щорічно забезпечують допомогу рибі шляхом виготовлення та встановлення штучних нерестових гнізд, матеріалом для яких здебільшого служать гілки хвойних порід дерев.

Незважаючи на те, що основний природний фактор, який обумовлює початок нересту – температура води, дещо змістив його терміни, загалом нерест водних біоресурсів проходить задовільно.

- Реклама -