Що треба робити якщо у Вас симптоми COVID-19

- Реклама -

Пандемія коронавірусу набирає обертів. Кожний день кількість нових хворих збільшується.

Зараз навіть, затяті скептики  вже не такі впевнені, що ця проблема їх омине. Тому кожен повинен знати куди слід невідкладно звернутися і яку саме допомогу в межах програми медичних гарантій можуть безоплатно отримати пацієнти з COVID-19 або з підозрою на нього.

Нагадуємо  докладний алгоритм, за яким має діяти людина, якщо має підозру на зараження коронавірусом або певні симптоми: лихоманку, кашель, задишку, ускладнене дихання тощо.

Найперше, що слід зробити — негайно зателефонувати до сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію. За необхідності лікар спрямує до вас мобільну бригаду для взяття аналізів для тестування на COVID-19.

Пацієнт не має самотужки шукати, де він зможе пройти тестування та прямувати до лабораторії. Мобільна бригада зобов’язана приїхати до нього додому. Після проведення тестів їхні результати повідомлять і пацієнту, і його лікарю.

Якщо діагноз підтвердиться, лікар з яким укладено угоду, у випадку легкого перебігу захворювання має надати докладні рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах.

Людям, які відчувають, що їхній стан важкий, мають утруднене дихання та високу температуру, — слід зателефонувати до швидкої допомоги. Бригада екстреної медичної допомоги оцінить стан на місці виклику та за необхідності доставить до лікарні, визначеної в конкретному регіоні для госпіталізації таких пацієнтів.

Важливо зазначити, що особи, які контактували з хворим на COVID-19   підлягають самоізоляції на 14 днів від останнього контакту з  хворим і завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень у випадку відсутності симптомів на COVID-19. Контактні особи можуть припинити самоізоляцію тільки при отриманні негативного результату тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР, відібраного не раніше 8 дня останнього контакту з пацієнтом, хворим на COVID-19 ;

В якості попереднього встановлення діагнозу COVID-19 проводиться обстеження методом  ІФА (імуноферментний аналіз) на визначення антигену SARS-CoV-2.

В обов’язковому порядку лабораторне обстеження на COVID-19 з використанням методу ПЛР проводиться наступним особам:

— пацієнтам  з ознаками ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція), вірусної пневмонії та/або ТГРС (тяжкий гострий респіраторний синдром);

— пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

— контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19;

— особам, у яких при проведенні дослідження методом ІФА або ІХЛА виявлено Ig A, IgМ, IgG та/або сумарні IgМ, IgG.

Не наражайте себе і своїх близьких на небезпеку, мінімізуєте ризик інфікування на коронавірус!

- Реклама -