Топ-3 найпоширеніших шахрайств або як позбутися коштів через власну необачність

- Реклама -

«Мамо, допоможи! Я потрапив у біду» або «Придбайте за привабливою ціною!» — такі фрази неодмінно спонукають довірливих громадян до швидкого прийняття незважених рішень та хибних дій. Як наслідок – втрата грошей та гірке розчарування. Таких випадків, на жаль, безліч. Шахраї зазвичай маніпулюють людськими страхами й бажаннями та, використовуючи психологічні прийоми, вдало збагачуються за рахунок своїх жертв.

Тільки з початку року поліцейські оперативно-пошукового відділу зареєстрували понад 1000 фактів шахрайства, на сьогоднішній день кожне третє з них розкрито.
Які ж способи вчинення злочинів домінують на Донеччині та як від них уберегтися, читайте далі.

3 МІСЦЕ – шахрайство, скоєне під приводом непритягнення до кримінальної відповідальності або коли потерпілому повідомляють про те, що один з родичів потрапив у біду та йому терміново потрібна грошова допомога

2 МІСЦЕ – викрадення коштів з банківських карток (відбуваються під час телефонної бесіди, коли потерпілий надає інформацію про номер рахунку, кодове слово, паролі, переказує зміст текстових повідомлень, що надходять на його мобільний телефон)

1 МІСЦЕ — купівля або продаж товарів за заниженими цінами через інтернет-сайти (шахраї отримують завдаток або повну суму, а замовлений товар не надсилають адресату або надсилають неякісний товар).

Ви самостійно можете попередити будь-яку спробу заволодіти Вашими коштами. Варто лише дотримуватись простих правил:

1. Не повідомляйте під час телефонної бесіди номер рахунку, кодове слово, паролі, не переказує зміст текстових повідомлень, що надходять на його мобільний телефон, та не переходьте за вказаним посиланням. Краще за уточненням інформації одразу телефонуйте на гарячу лінію банка, де обслуговуйтеся.

2. Не надсилайте завдаток або повну суму за товар. Здійснюйте покупку у перевірених продавців або сплачуйте гроші після отримання товару.

3. У телефонній розмові з незнайомцем, який вимагає гроші за порятунок родича, не поспішайте виконувати його умови. Попросіть людину, яка представилися співробітником поліції або знайомим, назвати особисті дані затриманого родича. Практично в 100% випадків такою інформацією злочинці не володіють, бо Ваш номер набрали шляхом випадкового набору. Також зателефонуйте своєму родичу та дізнайтеся як у нього справи.

Головне, будьте пильними та не піддавайтеся на провокації аферистів. Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомте на лінію «102».

- Реклама -