Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні у всьому світі відзначається День боротьби зі СНІДом. Вперше він відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін.

ВІЛ-інфекціязалишається однією з основних проблем охорони здоров’я: сьогодні у світі налічується приблизно 36,7 мільйонів ВІЛ-інфікованих, а більше 35 мільйонів чоловік померли з причин, пов’язаних з ВІЛ. Нині протягом життя антиретровірусну терапію (АРТ) отримують 54% дорослих, 43% дітей з ВІЛ-інфекцією та 76% вагітних і жінок з ВІЛ-інфекцією, що годують грудним молоком.

 

- Реклама -