Кава: корисно чи небезпечно?

Для багатьох з нас кава стала невід’ємною частиною життя. Ми вживаємо її з ранку, щоб набратися сил, трохи підбадьоритися. Також протягом всього дня ми не можемо відмовитись від пропозиції свого колеги: «Може кави?». Зробити перерву в час робочого дня, якась бесіда «не про що» дає нам змогу трохи відпочити від робочого навантаження.

Кава буває дуже різною, нараховують близько ста видів. Її готують різними способами, в турках, кавоварках, кавових машинах. Додають сиропи, морозиво, молоко, вершки та спеції.

Ходить багато слухів та міфів з приводу вживання кави. Хтось каже, що вона дуже шкідлива, а хтось, навпаки, вважає напій корисним.

Буквально століття назад всі вважали, що кава дуже шкідлива. Вона призводить до невиліковних хвороб, наприклад, раку. Психологи того століття стверджували, що ті, хто п’є багато кави, має психологічні розлади. Саме в той час почали поширюватись вирази: «Кавовий наркоман» або «Залежний від кофеїну».

Час трохи розібратись в цій темі для того, щоб остаточно вирішити, чи треба пити каву.

Спочатку розглянемо позитивні якості цього напою.

 1. Зерна кави містять в собі кофеїн, який має психостимулюючу дію. З цим пов’язана шкода та користь кави. Користь полягає в стимуляції нервової системи і серцевої діяльності, тим самим збільшується працездатність, підвищується артеріальний тиск (що добре підходить гіпертонікам).
 2. Може допомогти при нападах мігрені. Кофеїн розширює сосуди, тим самим знижує спазм.
 3. Вживання кави полегшує життя людям, які хворі на цукровий діабет другого типу. Це пов’язано з вмістом хлорогенової та кавової кислоти, а також кофеїну. Ці три речовини буквально вбивають білок, який є чинником інсуліно незалежного діабету.
 4. За даними американських вчених кава сприяє зниженню ризика придбати алкогольний цироз печінки. Це пов’язано не з кофеїном, а з іншою ще не вивченою речовиною.
 5. Припускають, що кава може знизити ризик депресії. Найчастіше цей ефект проявляється у жінок.
 6. Кава перешкоджає розвиток хвороби Паркінсона. Вчені помітили цей зв’язок практичним шляхом, помітивши, що кава без кофеїну профілактику цієї хвороби не робить. До речі, цей ефект проявлявся більш у чоловіків.
 7. Ароматний напій допомагає побороти холестеринові каміння в жовчному міхурі.

Тепер розглянемо негативні якості кави.

 1. Кава, в яку додають різні сиропи, молоко або цукор дуже калорійна. Людям, які хворі на ожиріння, рекомендують вживати 2-3 чашки кави на день з дуже невеликою кількістю цукру.
 2. Напій вимиває кальцій з організму. Це привід відмовитись від кави вагітним жінкам.
 3. Має сильну сечогінну дію, що може привести до зневоднення.
 4. Кава підвищує кислотність шлункового соку, його кількість може погано впливати на людей, які хворі на виразку шлунку.
 5. У людей з підвищеним нервовим збудженням напій може викликати тахікардію, безсоння.

Отже, у будь-якому випадку, треба слідкувати за кількістю та якістю кави, яку ви споживаєте.

- Реклама -