Прощена неділя: історія свята та його традиції

- Реклама -

Сьогодні — Прощена неділя. У цей день прийнято прощати і просити пробачення, він допомагає духовному очищенню і просто додає більше світлих моментів в життя людини. Прощена неділя – дуже важливий день для віруючих.

Прощена неділя – останній день Масляної і остання неділя перед Великим постом. Певної дати у цього дня немає, оскільки початок посту випадає на різні дні лютого і Березня, в залежності від дати Великодня.

Цей день – час духовного очищення. Він допомагає краще підготувати себе до Великого посту, який починається вже на наступний день.

В цей день, за традицією, православні християни просять один у одного вибачення за всі заподіяні за рік неприємності і образи. Вважається, що Великий піст втрачає свій високий сенс, якщо зводиться до простого утримання від їжі, без взаємного прощення образ.

Обов’язково в цей день варто відвідати церкву. У Прощену неділю в церкві можна побачити старовинну традицію. Її суть: люди шикуються в ланцюжок і просять вибачення один у одного. Традиція зародилася ще на Афоні і з часом поширилася на інші країни.

У Прощену неділю не можна лихословити і займатися важкою фізичною працею. Не можна сердитися, сваритися і дратуватися. За старих часів люди були переконані, що саме в цей недільний вечір відбуватиметься Страшний суд, і в цей день дуже побожні люди намагалися якомога рідше виходити з дому, згадували власні гріхи і ні в якому разі не вживали алкогольних напоїв.

 

- Реклама -