У Покровську підвели підсумки роботи підрозділів превенції за 2018 рік

Зменшення вуличної злочинності, взаємодія з громадськістю, протидія домашньому насильству, виявлення злочинів на блокпостах, новітні методи в роботі з дітьми – результати діяльності підрозділів превенції за 2018 рік.

Про це повідомляється на офіційному сайті Покровського відділу поліції.

У п’ятницю, 11 січня,в Покровську під головуванням начальника управління превентивної діяльності поліції Донецької області Юрія Горустовича  керівники територіальних підрозділів превенції відзвітували про підсумки взаємодії та службової діяльності за 2018 рік.

На початку заходу найкращих співробітників було відзначено цінними подарунками та подяками від керівництва Головного управління.

Попередження вуличної злочинності, реагування на повідомлення про правопорушення, забезпечення безпеки масових заходів та дорожнього руху, робота з дітьми, взаємодія з громадськістю,  — все це входить до службових обов’язків співробітників превенції.

Так, в 2018 році на території Донецької області у публічних місцях скоєно 1796 кримінальних правопорушень, затримано 922 правопорушника, причетних до їх скоєння .

Зменшення вуличної злочинності досягнуто завдяки злагодженості вуличних нарядів у складі поліції, приданих сил інших областей, військовослужбовців Національної гвардії України, підрозділів поліції охорони та громадських формувань. Так, на території області зареєстровано 32 громадських формування, з яких 11 було створено саме в минулому році. Представники формувань  разом із правоохоронцями патрулюють вулиці,  проводять спільні рейди, які спрямовані на виявлення та припинення правопорушень. Крім того, вони надають значну допомогу співробітникам поліції у забезпеченні правопорядку під час проведення міських масових заходів.

Сприяли покращенню охороні порядку і запроваджені поліцією програми. Так, проект «Безпечний будинок», спрямований на активну участь самих мешканців у формуванні безпечного простору для проживання та оснащення багатоквартирних будинків технічними засобами, підвищення їх захищеності, з кожним днем набирає обертів. Загалом поліцейськими на території області вже обстежено 1023 будинків  та, відповідно, складено актів. Усього на Донеччині  відкрито 55 «Безпечних будинків», найбільше в м.Маріуполі – 14.

Детально була проаналізована робота дільничних офіцерів поліції, адже саме вони тісно взаємодіють з населенням. Так, упродовж 12 місяців 2018 року дільничними офіцерами розкрито 3798 злочинів. Одним із пріоритетних напрямків діяльності шерифів є профілактика домашнього насильства. В ході проведення роботи стосовно попередження домашнього насильства дільничними офіцерами поліції Донеччини було виявлено 3832 правопорушень за ст. 173-2 КУпАП, на облік в підрозділах у 2018 році поставлено 3470 осіб, які вчинили насильство.

Пріоритетними напрямками діяльності інспекторів ювенальної превенції є забезпечення безпеки та захисту дітей, протидія насильству та жорстокості серед дітей та стосовно них, установлення місцезнаходження зниклих дітей.  В минулому році було розшукано 703 неповнолітніх, які самовільно залишили сім’ї. До батьків, які не виконують обов’язки щодо виховання своїх дітей було складено 4303 адміністративних протоколів.

Особливу увагу працівники ювенальної превенції  приділяють родинам, які опинилися у важкій життєвій ситуації, а також де батьки ведуть аморальний спосіб життя. Наразі на обліках у службі у справах дітей перебуває 614 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в них виховується 1367 дітей. Упродовж 2018 року правоохоронцями, спільно зі службою з справах дітей, перевірено 3346 таких сімей. У результаті перевірок вилучено та направлено в «Центри соціально- психологічної реабілітації для дітей» та в медичні заклади 176 дітей.

Друга частина наради була присвячена підсумкам роботи груп реагування патрульної поліції області.

Так, впродовж 12 місяців 2018 року групами реагування патрульної поліції області зареєстровано більше  111,5 тисяч повідомлень про правопорушення та інші події.

Від початку року співробітниками груп реагування патрульної поліції області  було виявлено 56 фактів незаконного перевезення зброї та боєприпасів, 364 факти використання наркотичних речовин, встановлено  230 осіб, які перебували в розшуку, під час перевірок по Інформаційному  центру  виявлено 369 осіб причетних до незаконних збройних формувань, розшукані 15 транспортних засобів, якими незаконно заволоділи, виявлено  39 транспортних засобів,  номери агрегатів яких мали ознаки підробки, припинено 175 фактів перевезення  металобрухту з документами які викликали сумніви у дійсності, або взагалі без документів, виявлені 68 осіб, які порушили  міграційне законодавство України. Також, в результаті оперативно-пошукових заходів розшукано 13 водіїв транспортних засобів, які залишили місце скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Упродовж   2018 року   працівниками ГРПП області  припинено понад  77 тисяч   адміністративних правопорушень, з яких  понад 56  тисяч  — у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. В результаті профілактичної роботи із забезпечення безпеки дорожнього руху виявлено 4 500 водіїв, які перебуваючи за кермом у стані сп’яніння, несли пряму загрозу життю за здоров’ю оточуючих.

В кінці наради керівництвом главку були поставлені пріоритетні завдання на наступний період, звернуто увагу на дотримання дисципліни та законності особовим складом.

 

- Реклама -