Поліція рекомендує водіям завчасно підготувати автомобілі до зимового періоду

В зимовий час ймовірність якихось проблем вище в рази, навіть, якщо ваш автомобіль новий. Але більшість зимових труднощів можна уникнути підготувавши автівку до зими. Про це повідомляє Покровський відділ поліції.

1. Правильні шини.

Через погіршення погодних умов необхідно здійснити заміну літньої гуми на зимову та відмовитися від необдуманих маневрів на дорогах, дотримуватися швидкісного режиму та дистанції.

Деякі водії забувають своєчасно замінити покришки свого автомобіля на зимові, і це може призвести до дорожньо-транспортних пригод. Під час їзди у зимовий період на літній гумі через маленьку глибину протектора та жорсткість гуми автомобіль стає некерованим.

Зимові покришки виготовлені з більш м’якої гуми і несприйнятливі до низької температури. Вчасна заміна покришок дозволить водію впевнено справлятися зі складними дорожніми умовами, пов’язаними з негодою.

2. Акумулятор

Акумулятор при постійній експлуатації в місті бажано періодично заряджати від стаціонарного зарядного пристрою.

Одна з причин, через яку машина погано заводиться в холоді — розряджений або постарілий акумулятор. Тому в коротких поїздках по можливості необхідно уникати одночасної роботи обігрівачів сидінь і вікон, вентилятора обігрівача, склоочисників, гучної музики.

3. Склоочисники

Добра оглядовість взимку важлива як ніколи, адже виправити свою помилку на слизькій поверхні водієві набагато важче — ні загальмувати різко, ні кермом вильнути на швидкості. Тому переконайтеся, що ваші двірники в порядку: не залишають на мокрому склі смуг і неочищених зон.

4. Система охолодження

Придивіться до роботи системи охолодження: чи досягає двигун робочої температури, чи не перегрівається, чи не падає рівень антифризу. Застарілий термостат, пересохлі патрубки, тріснутий радіатор, повітряні пробки в радіаторах і шлангах – всі ці дрібниці в морозну погоду перетворяться у великі проблеми. Якщо охолоджуючій рідині більше трьох-п’яти років її потрібно замінити.

5. Гальма

При можливості потрібно оглянути гальмівні колодки, підтягнути трос ручного гальма. Якщо колодки підлягають заміні, то зверніть увагу на циліндри. Якщо на їх поверхні є гальмівна рідина, то манжети зношені, значить, вони також вимагають заміни.

- Реклама -