Шахраї видурили у мешканців Покровська майже 600 тисяч гривень

- Реклама -

Шахрайство набуває все більших масштабів і проявляється у все нових формах. Аферисти вигадують нові схеми, завдяки яким вдало спустошують кармани довірливих громадян. Щорічно жертвами шахраїв стають сотні людей. Так, з початку поточного року слідчими Покровського відділу поліції відкрито 37 кримінальних проваджень за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Основний принцип шахрайства – ввести жертву в оману і, скориставшись цим, під певним приводом спонукати передати гроші або майно. Слід бути дуже уважними, щоб не потрапити в спритні руки шахраїв. Пропонуємо вам кілька порад, які варто прочитати, аби бути надалі обізнаним і захищеним.

Найбільш поширений вид шахрайства – це купівля та продаж товарів через мережу Інтернет. Зловмисник на сайтах з оголошеннями виставляє на продаж товари за дуже привабливою ціною. Громадяни одразу реагують та поспішають замовити товар. Але шахрай пропонує спочатку перерахувати кошти і тільки після чого обіцяє гарантовано відправити замовлення. Як тільки потенційний покупець виконує цю умову і перерахує гроші, псевдо постачальник зникає разом із оголошенням і своїми контактами.

Так, з початку поточного року 34 факти шахрайств вчинених саме через здійснення купівлі або продажу товарів через інтернет-мережу зареєстровано в Покровському відділі поліції.

Наприклад, 55-річна мешканка Покровська втратила 15 500 гривень, замовивши на сайті з продажу сільгосптехніки культиватор, а 32-річна містянка перерахувала майже 15 тисяч гривень «продавцю солярки», але замовлення жодна із потерпілих так і не отримала.

Отож, не відправляйте гроші незнайомцям — вашою довірою можуть скористатися шахраї. Основне правило покупок в Інтернеті: передоплату вносіть тільки перевірним продавцям, з іншими — оплачуйте товар тільки після його отримання.

Продовжують обдурювати довірливих громадян і телефонні шахраї. Дуже часто до поліції звертаються люди, які повідомляють, що перерахували кошти за «звільнення» родичів з поліції. Зі слів потерпілих, їм телефонують «співробітники» поліції чи прокуратури й кажуть, що їхні знайомі потрапили у ДТП або когось побили, а для того, щоб «залагодити це питання» потрібно заплатити гроші. Саме в таку пастку потрапив мешканець Покровського району, намагаючись «врятувати сина», він втратив 16 тисяч гривень. З початку року в Покровському відділ поліції зареєстровано 5 аналогічних фактів.

Аби уберегтися від такого роду шахрайства, треба не відразу перераховувати гроші, а виконати декілька простих дій. Попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру. Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши безпосередньо до своїх родичів та перепитавши в них, чи насправді сталася ситуація, про яку стверджують можливі шахраї. Якщо ж до близьких не можливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників поліції. Виконуючи такі прості правила, ви зможете вберегтись від шахраїв.

Ще один розповсюджений вид шахрайств – це надсилання SMS-повідомлень з різних невідомих номерів нібито від імені банку про блокування картки та необхідність зателефонувати до Контакт-центру. Прийнявши Ваш дзвінок, зловмисники намагаються дізнатись персональні дані, зокрема, номер картки, пароль, СV-код. Користувачі карток мають пам’ятати, що не можна розголошувати конфіденційну інформацію – кодове слово, номер картки, термін її дії, PIN-код, CVC / CVV-код (3 цифри на зворотному боці картки) – ні знайомим, ні стороннім, ні тим більше тим особам, які представляються співробітниками банку. Після того як зловмисники отримають всю необхідну інформацію, яку зазвичай громадян повідомляють не задумуючись про наслідки, з особистого рахунку жертви будуть зняті всі грошові кошти. В таку шахрайську пастку потрапив 27-річний мешканець Покровська, і після виконання вказівок щодо «розблокування своєї картки» втратив більше 21 тисячі гривень.

Не втрачає своєї актуальності і стара шахрайська схема «доброзичливі соціальні працівники». Так, аферисти, представившись соцпрацівниками заходять у будинки до людей похилого віку та під приводом обміну грошових коштів на нові купюри або іноземну валюту, шахрайським шляхом заволодівають грошовими заощадженнями потерпілих. В поточному році в Покровському відділі поліції зареєстровано 2 таких факти і в обох випадках псевдопрацівники «поміняли» пенсіонерам гроші. Так, літнє подружжя з Покровського району втратило всі свої заощадження, а саме 140 тисяч гривень, а 70-річний мешканець Покровська 900 гривень.

Аби не стати жертвою такої афери треба пам’ятати декілька порад: якщо до вас завітала незнайома особа та представилась працівником соціальної служби, перш за все запитайте в неї посвідчення особи. У документі повинні міститись ФІО його власника, відомості про установу, де працює людина, посада, яку вона обіймає та, в обов’язковому порядку, підписи керівництва Управління та печатка. Якщо на вашу вимогу особа представила такий документ, але ви все ж таки маєте якісь сумніви щодо його дійсності, вам слід самостійно зателефонувати до даної установи та впевнитись у потребі такого візиту до вас або зателефонувати на «102».

- Реклама -