У Покровську провели зустріч з фахівцями по роботі з особливими дітьми

Усі діти різні, але всі мають рівні права.

Хочемо ми того чи ні, але серед нас є особливі діти. І саме ми повинні протягнути їм руку допомоги, зрозуміти їх і прийняти такими, як вони є.

Саме про це йшла мова на зустрічі зі спеціалістами 19 липня. ГО «ПАСОД «Теплі долоні» подала для розгляду міні-проект під назвою «Тепло долонь – особливим дітям» з метою привернення уваги громадськості до проблем дітей з особливими потребами, а також з метою сприяння поширенню серед батьків, фахівців, наукових, педагогічних та медичних працівників, різних соціальних і професійних груп правильного розуміння дітей з особливими потребами. Для реалізації вищезазначеної мети, пропонується вперше в місті Покровськ, місті Родинське та селищі Шевченко випустити та розмістити в школах, дитячих садках та медичних установах інформаційні плакати, на яких буде розміщено три блоки інформації: 1 блок — основні етапи розвитку нормотипової дитини, визначення поняття «аутизм», що необхідно знати про аутизм, 2 блок — основні причини аутизму, основні види аутизму, ознаки аутизму,  способи корекції аутизму, як поводити себе з аутичною дитиною, 3  блок — синдром вигорання аутистів, як люди з аутизмом сприймають світ.

Також було прийнято рішення налагодити контакти зі Всеукраїнським Центром професійної реабілітації інвалідів та Покровським міським центром зайнятості з метою направлення повнолітніх дітей з особливими потребами на навчання та надання допомоги при працевлаштуванні.

Батькам були надані загальні поради при вихованні дітей з особливими потребами: з терпінням ставитись до своїх дітей, не вимагати від них негайних досягнень, систематично займатися і виконувати домашні завдання (дотримуватися порад), надані фахівцями, а головне – прийняти свою дитину такою, якою вона є, огорнути у теплу ковдру любові та піклування.

Також було обговорено питання положення батьків особливих дітей у суспільстві. Батьки наголошують на тому, що вони завжди (в черзі, на дитячому майданчику, в дитячому садку, в школі, на різних заходах тощо) змушені давати відповіді на питання, чому їхня дитина мовчить або вередує, не хоче гратися або виступати перед класом і тому подібне. Батьки у відчаї, вони потребують сил не тільки займатися зі своїми дітьми, а ще й проводити роз’яснювальну роботу серед оточуючих.

- Реклама -