Покровськ – місто, доступне кожному?

Сьогодні, 21 червня, у приміщенні Покровської центральної міської бібліотеки імені Т.Г. Шевченка відбулась робоча нарада за участю представників структурних підрозділів облдержадміністрації, заступників міських голів, заступників голів райдержадміністрацій, заступників керівників військово-цивільних адміністрацій. Головне питання наради – контроль за виконанням доручень з забезпечення доступності.

Будуючи інтегроване цивілізоване суспільство, Україна керується загальною стратегічною метою досягнення повної участі людей з інвалідністю в суспільному житті.

На даний час у нашій країні діють близько десяти основоположних державних будівельних норм з проектування громадських будівель та споруд, дитячих дошкільних та навчальних закладів, фізкультурно-оздоровчих та спортивних споруд, закладів охорони здоров’я, підприємств побутового обслуговування.

Завдяки співпраці Національної Асамблеї інвалідів України з Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України була розроблена ще одна ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Вимоги ДБН поширюються на проектування та реконструкцію житлових та громадських будинків та споруд з урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями.

На папері все виглядає досить оптимістично, а як же насправді у країні, області і місті ситуація з доступністю?

За словами в.о. начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації  Теклюка Василя Яковича, на даний час Донецька область, нажаль, не є лідером в Україні з забезпечення доступності людей з інвалідністю до усіх установ соціальної сфери. Зокрема, багато нарікань від громадськості надходить з приводу будівництва опорних шкіл та амбулаторій. В багатьох з них у проекті зовсім відсутні елементи доступності.

Також на нараді піднімались питання щодо того, хто повинен контролювати доступність закладів освіти при ремонті: директор школи (який може і не знати норми ДБН), органи місцевого самоврядування, місцеві Комітети з доступності чи громадськість.

Представники громадських організацій, які опікуються проблемами людей з інвалідністю, наголошували і на тому, щоб місцеві Комітети з доступності по максимуму залучали їх до роботи і обговорень, адже рішення, які приймаються у їх кабінетах не завжди відповідають реальним потребам людей з інвалідністю.

Варто відзначити, що обласне засідання з питання доступності провели у нещодавно відремонтованому приміщенні бібліотеки, де подолати самостійно такий підйом людина з інвалідністю, навряд чи, зможе, але за словами керівництва самої бібліотеки, пандус знаходиться з іншого боку будівлі. До речі, зараз триває і ремонт Покровського історичного музею, де також на даний час відсутні  будь-які елементи доступності.

Виникає доречне питання, чим вже майже 10 років займається Комітет з доступності і коли Покровськ стане насправді містом, доступним кожному?

- Реклама -