четверг, 22 февраля
img

НОВОСТЬ

Що жителям Донбасу треба знати про нові соціальні стандарти

Що жителям Донбасу треба знати про нові соціальні стандарти

Закони «Про бюджет України на 2017 рік» и «Про внесення змін до деяких законодавчих актів україни» набули чинності. Юристи ВБФ «Горєніє» проаналізували найважливіше для населення соціальні стандарти.

Прожитковий мінімум та мінімальна зарплата

1) З 1 січня до 31квітня залишається на рівні грудня 2016 – 1600 гривень.

2) Мінімальна зарплата з початком року виросла. Відтепер вона складає 3200 гривень у місячному розмірі. У погодинному – 19 гривен 34 копійки.

3) Протягом року підвищення мінімальної зарплати не передбачене.

4) Мінімальна заробітна плата відтепер не застосовується як розрахункова величина для визначення: 

-посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат; 

-розміру плати за надання адміністративних послуг;

-як розрахункова величина у колективних договорах та угодах усіх рівнів

Оплата праці 

Закон України “Про оплату праці” доповнили статтею “Гарантії забезпечення мінімальної заробітної плати”. Відтепер:

1) Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну або годинну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

2) При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати:

-за роботу в несприятливих умовах праці та в умовах підвищеного ризику для здоров’я; 

-за роботу в нічний та надурочний час;

-за роз’їзний характер робіт;

-премії до святкових і ювілейних дат.

3) Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, нижче за мінімальну, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

4) У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі норми праці, мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Судовий збір

Внесли зміни до Закону України «Про судовий збір». Відтепер судовий збір розраховується відповідно до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня, а не до мінімальної заробітної плати, як було раніше.

Припинення роботи юридичних осіб у зоні АТО

Нарешті влада задалася цим питанням. Досі нема механізму припинення роботи юридичних осіб у зоні проведення АТО. І це проблема, бо закрити бізнес можна тільки там, де його відкрито. 

Питання актуальне, враховуючи те, що з 1 січня платити податки мають всі - навіть ті юрособи, які фактично не працюють та не отримують прибутків.

Сподіваємось, що Кабінет Міністрів України поквапиться з визначенням механізму закриття юридичних осіб у зоні АТО. Зараз відомо тільки те, що він зобов’язаний це зробити.

Міністерству фінансів України надано право використовувати персональні дані про осіб, що містяться в різних Реєстрах: демографічному, актів цивільного стану, юридичних та фізичних осіб-підприємців тощо.

Таке рішення пояснюють необхідністю здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, моніторинга достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та своєчасного і в повному обсязі отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

atnt Размещение материалов ddk.dn.ua на других интернет-ресурсах и СМИ разрешается при условии, что непосредственно в тексте материала не ниже второго абзаца присутствует гиперссылка и текст названия на первоисточник. В случае нарушений, редакция современного сайта городов Покровск, Родинское, Мирноград и Доброполье оставляет за собой право отстаивать свои права и интересы путем подачи заявлений в правоохранительные и судебные органы, а также в виде соответветствующих публикаций на сайте.

Комментарии (0)
КОММЕНТАРИИ МОГУТ ОСТАВЛЯТЬ
ТОЛЬКО АВТОРИЗИРОВАННЫЕ ПОЛЬЗОВАТЕЛИ
img

ОПРОС МНЕНИЯ

Приближается Международный женский день. Какую сумму Вы готовы потратить на подарки?
author

0%
Проголосовало: 0 человек(a)
top5 ТОП-5
НОВОСТЕЙ
за 3 дня corn
за 10 дней corn
за 30 дней corn